Nexus 6P: Kovové tělo a slušná porce výkonu

nexus 6p nahledak

Jak jsme vás již informovali, na proběhnuvší tiskové konferenci společnosti Google došlo vedle představení nových zařízení Chromecast nebo tabletu Pixel C také na telefony spadající do modelové řady Nexus. My se nyní zaměříme na výkonnějšího zástupce z této dvojice, tedy Nexus 6P. Ten byl od základu předělán a se svým loňským bratříčkem toho nemá příliš společného. To se však dalo očekávat, neboť za jeho vznikem stojí pánové z čínské společnosti Huawei. Pojďme se nyní společně podívat na to, jaké novinky s sebou Nexus 6P přináší.

Designové změny na každém rohu

Zřejmě největší změnou, které si povšimneme na první pohled, je vzhled a celkové konstrukční zpracování samotného telefonu. Ten je totiž nově vyhotoven z kovu a my musíme podotknout, že mu tento kabátek opravdu sluší. Nexus 6P můžeme s klidným srdcem zařadit mezi “hubeňoury” mobilní branže, neboť v pase měří pouhých 7,3 mm. Dostalo se také na překvapivé zredukování úhlopříčky displeje, ta byla sníže z 6 na 5,7″. Zobrazovací AMOLED panel přichází s rozlišením 2560 x 1440 pixelů.

Nexus 6P

Na zádech telefonu můžeme objevit další novotu v podobě čtečky otisků prstů. Tu můžeme využít k odemykání telefonu, ověřování plateb Android Pay nebo nákupu aplikací v obchodě Google Play. Dále zde najdeme už jen 12,3MPx fotoaparát s laserovým ostřením a duální přisvětlovací LED diodu. Zadní snímač zvládne natáčet video v rozlišení až 4K nebo slow-motion při 240 snímcích za vteřinu.

Nexus 6P 2

Nové funkce se dočkalo také postranní tlačítko sloužící pro zapínání nebo zamykání telefonu. Při jeho dvojím stisku budeme automaticky přeneseni do aplikace fotoaparátu. Při pohledu na spodní stranu spatříme oboustranný konektor USB Type-C podporující rychlé nabíjení.

https://youtu.be/Eimv4Zs9vKE

Dravý výkon pod taktovkou Snapdragonu

O vysoký výkon se postará nejnovější procesor Qualcomm Snapdragon 810 (v 2.1) a 3 GB operační paměti. Ty jsou doplněny o 32/64/128 GB interního úložiště sloužícího jako prostor pro naše data. Dobře je na tom Nexus 6P také po stránce konektivity, očekávat tak můžeme standardy v podobě Wi-Fi, NFC, Bluetooth 4.1 nebo GLONASS. S jistotou bude přítomna také LTE konektivita, ale na přesné frekvence si raději ještě počkáme. O dostatek energie se postará baterie s kapacitou 3 450 mAh. Operačním systémem se stal nejnovější Android 6.0 Marshmallow.

Nexus 6P TOP

Nexus 6P – specifikace

  • displej: 5,7″, WQHD (2560 x 1440 pixelů), AMOLED, Gorilla Glass 4
  • procesor: Qualcomm Snapdragon 810 (v2.1)
  • paměť: 3GB RAM, 32/64/128 GB vnitřní
  • fotoaparát: 12,3 MPx, f/2.0, laserové zaměřování, 4K video
  • snímač otisků prstů
  • Micro USB Type-C konektor
  • baterie: 3450 mAh
  • OS: Android 6.0 Marshmallow
  • rozměry: 159,4 x 77,8 x 7,3 mm
  • hmotnost: 178 g

Android Sensor Hub

Další představenou funkcí je Android Sensor Hub. Ta dokáže rozpoznat chvíli, ve které například zvedneme Nexus 6P ze stolu, a na displeji zobrazí patřičné notifikace. Samotný Google navíc předeslal, že funkce má pouze minimální nároky na spotřebu baterie, neboť neuvádí do provozu hlavní jádro procesoru.

Kdy, kde a za kolik?

nexus 6p nahled

 

Nexus 6P vstupuje dnešním dnem do předprodeje. Objednávky je možné uskutečnit v oficiálním e-shopu Google Store. Tato skutečnost se bohužel zatím netýká uživatelů žijících v našich končinách. Ti si budou zřejmě muset ještě nějakou chvíli počkat. Cenovka za variantu s nejmenší kapacitou úložiště začíná na 499 amerických dolarech (přibližně 12 100 Kč). 64GB úložiště bylo oceněno na 549 dolarů (asi 13 300 Kč) a nejdražší 128GB verze nás vyjde na 649 dolarů (cca 15 700 Kč). Vybírat budeme moci také z bílé, šedé a černé barevné varianty.

Zaujal vás nový Nexus 6P?

Zdroj: androidpolice.com

Kuba Drhlík
O Autorovi - Kuba Drhlík

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (13)