Nexus 6P jde na dračku. Všechny varianty vyprodány

NEXUS6p_vyprodano

“Kdo zaváhá, nežere!” tvrdí staré české přísloví, které nyní můžeme aplikovat na nákup nového telefonu Nexus 6P. U nás sice Google hardware skrze své online kanály stále nenabízí, nicméně i tak je jistě zajímavá informace, že kdo si bude chtít koupit Nexus 6P, bude si muset počkat.

Tedy přesněji řečeno: ti, kteří měli to štěstí a stihli si novinku objednat, budou muset čekat na její dodání až několik týdnů. Na ty pomalejší pak na webu amerického Google Store čeká jen oznámení, že Nexus 6P je vyprodán.

Nexus 6P: vyprodáno!

Během postupného oddalování termínu dodávek 32GB verze zákazníci postupně vykoupili 64GB a 128GB varianty. Nejdéle v nabídce vydržela 32GB stříbrná verze, nicméně v současnosti jsou již vyprodány varianty všech tří barev i velikostí interní paměti. Aktuálně bylo tlačítko pro nákup nahrazeno možností zapsat se na čekací listinu. Google tak trošku pro “časově pokročilé” našince zavanul dobou, kdy se v pořadnících čekalo na škodovky.

V Česku si Nexus 6P ani Nexus 5X přes Google Store nekoupíte V Česku si Nexus 6P ani Nexus 5X přes Google Store nekoupíte

Můžeme polemizovat nad otázkou, zda situace vznikla proto, že je o Nexus 6P podstatně větší zájem, než Google očekával, nebo jestli měl Google od třetího největšího výrobce na světě Huawei jen omezené zásoby. S ohledem na velice kladné recenze se spíše kloníme k první variantě – ostatně i naše anketa ukázala, že bezmála tři čtvrtiny čtenářů preferují Android v jeho krystalicky čisté podobě, kterou přinášejí právě telefony Nexus.

Možná poněkud paradoxní je, že Huawei nabízí (ve čtvrtek 22. října ráno) na svém webu Nexus 6P ve stříbrné a černé barvě s kapacitou interní paměti 32, 64 i 128 GB.

Google nabízel k Nexusu 6P 50 dolarů do Obchodu Play Google nabízel k Nexusu 6P 50 dolarů do Obchodu Play

Doufejme, že se Nexus 6P brzy vrátí do nabídky Google Store, kde na něj čekají tisíce zákazníků, kteří navíc chtěli využít akční nabídky v podobě padesáti dolarů na nákupy v Obchodě Play. Tato akce byla časově omezená do 25. října, nicméně případní zájemci ji aktuálně patrně nemají šanci získat (není jisté, zda bude platit i pro ty, jež se zapíšou do pořadníku).

Zatímco Nexus 6P je tedy beznadějně vyprodán, menší bratříček Nexus 5X je nadále v nabídce ve všech barvách a velikostech interní paměti.

Zdroje: Android Police, Phone Arena, Ubergizmo, Droid Life.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (17)