Nexus 6 prý nebude vyrábět LG

nexus6_ico

Milovníci zařízení řady Nexus s napětím očekávají odpověď na otázku, kterého výrobce si Google zvolil pro spolupráci na v pořadí šestém telefonu, který by se měl prodávat pod touto značkou. Připomeňme ale, že po Internetu již nějaký čas kolují zvěsti, podle kterých se Google chystá označení “Nexus” opustit a nahradit ho spojením “Android Silver”. Bez ohledu na to, jak se nakonec zařízení, vyráběná ve spolupráci s Googlem, budou jmenovat, se objevila zpráva, že výrobcem Nexusu 6 nebude LG.

Nexus 6 prý nebude vyrábět LG Nexus 6 prý nebude vyrábět LG

Tentokrát se nejedná o spekulaci ani kachnu, která se vynořila z hlubin Internetu, ale poměrně věrohodně působící zprávu z úst ředitele komunikace Kena Honga. Ten v rozhovoru, nesoucím se v odlehčeném duchu, popřel spolupráci firmy na dalším “Google telefonu” – konkrétně měl odpovědět: “Co vím, tak alespoň zatím ne. Za normálních okolností, jsme byli informováni. To může znamenat dvě věci: buď jsem byl ignorován, nebo se prostě nebude vyrábět.”

Hong také prozradil několik zajímavých detailů, týkajících se partnerství s firmou Google. Podle něj spolupráce sice přidává na důvěryhodnosti výrobce v očích, ale přináší také některé komplikace. Kromě toho takové spojení vede k závislosti na gigantu z Mountain View, neboť výrobce nemůže určovat objem výroby a chování na trhu, navíc finanční profit z těchto zařízení není velký. Právě diktátem Googlu Hong vysvětluje občasné nedostatky Nexusů 5 – LG prý vyrobilo tolik kusů, kolik si Američané objednali.

Nexus 5 zaznamenal velký komerční úspěch Nexus 5 zaznamenal velký komerční úspěch

Budoucnost telefonů Nexus se tedy opět zahalila do roušky tajemství, protože se víceméně očekávalo, že po Nexusu 4 a 5 bude i šestou generaci vyrábět LG. Oba telefony si získaly poměrně slušné renomé u zákazníků i odborných médií za celkovou kvalitou zpracování a design a jejich tržní výsledky byly uspokojivé. Kdo tedy pro Google připravuje příští Nexus? Často se mluvilo o HTC, jehož model One M8 je nejen výkonný, ale také dostatečně reprezentativní.

Kdo vyráběl telefony Nexus?

  1. Nexus One (2010) – HTC
  2. Nexus S (2010) – Samsung
  3. Galaxy Nexus (2011) – Samsung
  4. Nexus 4 (2012) – LG
  5. Nexus 5 (2013) – LG
  6. Nexus 6 (2014) – ?

Zdroje: Mobil Telefon, Android Headlines, Android Headlines, Android Soul.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (19)