Nexus 5X: Na výměnu většiny součástek stačí obyčejný šroubovák

nexus 5X díly

Nexus 5X možná nemá vyměnitelnou baterii a otevírací kryt, to ale neznamená, že nemůžeme nahlédnout do jeho útrob. Kompletnímu rozebrání součástek čelil jeden ze dvou Googlem před pár týdny představených smartphonů na stránce iFixit. A dosáhl skvělého skóre v proveditelnosti oprav.

Nexus 5X – smartphone jednoduchý na opravu

Podle reportu jsou záda Nexus 5X poměrně snadno oddělitelná i přesto, že Google se společně s LG rozhodl již tradičně pro nevyměnitelnou baterii a tím pádem i pro neodnímatelný kryt. Stačí si poradit s několika malými šroubky a součástky telefonu jsou hned k dispozici. V testu, který zkoumá, jak lehce je možné telefon opravit, dosáhl Nexus 5X překvapivého skóre 7 z 10, přičemž desítka značí nejjednodušší dostupnost a možnost opravy.

Zařízení se totiž skládá hlavně z modulárních komponentů, které je v případě potřeby lehké samostatně nahradit. Pro takovou výměnu je u drtivé většiny součástek zapotřebí odstranit pár šroubků, o které se postará standardní šroubovák – to je něco, s čím se při pohledu pod kapotu u smartphonů často nesetkáte. Ačkoli baterii by samozřejmě neměl měnit nikdo jiný než odborník, podle iFixit není problém si poradit i s ní.

Nevýhoda v podobě displeje

Body Nexus 5X ztratil na k sobě ztaveném sklu displeje a LCD. Pokud si tedy rozbijete obrazovku, nezbývá než vyměnit i LCD panel. Celkově si však Nexus 5X vedl překvapivě dobře.

Zdroj: Androidauthority

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (12)