Chybí vám microSD u Nexusu 5? Šikovný uživatel tento problém vyřešil

nexus 5 microsd

První Nexus od Googlu byl zároveň také tím posledním se slotem pro rozšiřitelnou paměť. Většina uživatelů by samozřejmě rozšiřitelnou paměť v podobě microSD karty uvítala, ne všichni jsou ale schopni zajít tak daleko, aby svůj telefon rozebrali a prostor na paměť si prostě svérázně udělali.

Google tlačí uživatele do používání cloudu – tady je odpověď

Googlu se myšlenka microSD karty příliš nepozdává a raději tlačí své uživatele do používání jeho virtuálního úložiště. To nemusí být nutně problémem pro zahraniční uživatele, v České republice je však drtivá většina uživatelů svázána nesmyslným FUPem a mnohdy vysokými částkami za mobilní internet jako takový. Ačkoli se problém s malou kapacitou paměti podařil jednomu kutilovi vyřešit i jinak než prostřednictvím cloudu, výsledek je přinejmenším polovičatý.

WOGSlIo.jpg

Přidání slotu pro microSD kartu s sebou nese více nevýhod

K přidání slotu do Nexus 5 z roku 2013 je potřeba odejmout zadní kryt, připojit adaptér na microSD kartu s microUSB konektorem v telefonu. Telefon tak dokáže číst externí paměťovou kartu a díky funkci Androidu 6.0 systém dokonce umí pojmout paměť za interní. Pokusy podobného rázu spolu však nesou více nevýhod než výhod:

  • Telefon nelze nabíjet klasicky přes konektor. To však u Nexusu 5 nemusí být takový problém, pokud preferujete bezdrátové nabíjení – ani to však není dostatečná kompenzace pro zcela nefunkční USB konektor.
  • Klasický zadní kryt na vylepšené zařízení prostě nenasadíte. Kutil ze sociální sítě Reddit sice přišel se svou vlastní verzí, ta však neochrání telefon dostatečně před prachem či vodou – zdířka pro čočku fotoaparátu není dostatečně utěsněná a kryt vyrobený za pomocí 3D tiskárny působí poněkud nedůvěryhodně.
nexus 5 zadní část microSD

Ačkoli pokus nenabídl příliš použitelné řešení pro nedostatek paměti, je bezesporu jasným signálem pro Google – uživatelé chtějí microSD sloty nebo zkrátka více interní paměti – příkladem budiž Nexus 5X, který má paměť k dispozici pouze v 16 nebo 32GB variantě.

Stáli byste o rozšíření paměti i přes podobné nevýhody?

Zdroje: Reddit, Geek, liliputting.

Johanna Kovaczicz
O Autorovi - Johanna Kovaczicz

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (18)