Nexus 10 může být představen již na začátku ledna

nexus10_2_icp

Po podzimním úniku informací od společnosti Google se zájemci o větší tablety dozvěděli, že se pracuje na nové verzi zatím největšího zařízení Nexus. Řeč je samozřejmě o nové generaci tabletu Nexus 10, který měl být dle spekulací představen už v několika uplynulých termínech. V poslední době se na řadě zahraničních serverů objevily nové zprávy o tomto “čistokrevném” zařízení.

První důležitou informací je, že Nexus 10 bude nadále vyrábět Samsung. Dosavadní zvěsti viděly jako favorita pro výrobu desetipalcového tabletu Asus, jehož Nexus 7 se u zákazníků i odborné veřejnosti setkal s nečekaně kladným přijetím. Dalším zmiňovaným výrobcem bylo LG, nicméně vše nasvědčuje tomu, že volba nakonec padla opět na Samsung.

Nexus 10 může být představen již na začátku ledna Nexus 10 může být představen již na začátku ledna

Jihokorejský gigant oznámil, že pracuje na zařízení s displejem AMOLED o úhlopříčce 10,5 palců, z čehož některé zdroje usuzují, že by se mohlo jednat právě o Nexus 10. Technologie AMOLED prý zajímá Google z důvodu své efektivnosti a nízké energetické náročnosti.

Této verzi nahrává i skutečnost, že Samsung má v prvním čtvrtletí 2014 uvést čtyři tablety – Galaxy Tab 3 Lite, Galaxy Tab Pro 8.4/10.1 a Galaxy Note Pro 12.2. Žádný z nich ovšem nemá obrazovku s úhlopříčkou 10,5″.

Pokud půjdeme ve spekulacích ještě o kousek dál a pokusíme se načrtnout možnou hardwarovou specifikaci, mohl by Nexus 10 vypadat zhruba takto:

  • Displej: 10,5″
  • Procesor: Qualcomm Snapdragon 800 nebo nVidia Tegra 4
  • Operační paměť: 3 GB
  • Akumulátor: 9 500 mAh
  • Operační systém: Android 4.4 KitKat

Oficiální představení Nexusu 10 by se mohlo konat v předvečer nebo v průběhu veletrhu CES 2014, který se koná od 7. do 10. ledna 2014 v americkém Las Vegas.

Zdroje: Droider, GizBot, Softpedia, Tablets Magazine a IBTimes.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)