Netflix přináší na Android nový důležitý update. Potěší i vás?

netflix android

Netflix na Android přináší nový update, který potěší každého pravidelného konzumenta. Tato streamovací platforma si vždy zakládala kromě kvality obrazu také na zvuku. Již v roce 2015 představila 5.1 prostorový zvuk a o dva roky později jsme se dočkali také Dolby Atmos. Nyní přichází podpora standardů Extended HE-AAC s MPEG-D DRC na všechna zařízení s operačním systémem Android 9 a novějším. Co to přesně znamená?

Netflix na Android dostává update

Každý obsah na Netflixu má své specifické zvukové parametry. Třeba akční film má jiný rozsah než hudební koncert. Když tedy budete sledovat oba dva žánry a přepínat mezi nimi, může dojít k poklesu hlasitosti a neucelenému zvukovému zážitku. Díky této aktualizaci jsou však tyto potíže minulostí. Standard HE-AAC s MPEG-D DRC má tři hlavní zvukové aspekty – Loudness, Dynamic Range a Peak Volume.

Netflix
Netflix
netflix android nový update

Jednoduše řečeno všechen obsah, který si nyní na Netflixu pustíte bude znít stejně, nebude docházet k žádnému poklesu hlasitosti či plechovému zvuku. Nová aktualizace je již k dispozici na google Play.

Co na novou aktualizaci říkáte?

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním telefonem byl iPhone 3G. U Applu zůstal dodnes, ovšem zajímají ho i ostatní technologie, mezi něž patří i Android. Rád sportuje a v… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)