Netflix sníží kvalitu streamování. Důvodem je koronavirus

netflix streamování snížení kvality

Spekulace se naplňují. Netflix včera potvrdil, že během pandemie koronaviru sníží kvalitu streamování v celé Evropě. Pravděpodobně ve snaze zmírnit přetížení evropských sítí. Nebyl jasné, zda se Netflix sám potýká s problémy se svými servery, nebo zda jsou podniknuty pouze preventivní opatření. Nakonec se potvrzuje druhá varianta.

Kvůli koronaviru a omezenému pohybu takřka po celé Evropě jsou nyní sítě využívány až 3x více, než normálně. Netflix se zatím nevyjádřil, zda plánuje snížit kvalitu také v USA, ovšem i tento scénář je velmi pravděpodobný. Společnost snížila kvalitu zatím na 30 dní a ředitel Netflixu se k situaci již stihl vyjádřit: „všichni mají společnou zodpovědnost podstoupit kroky zajišťující hladké fungování internetu v průběhu bitvy proti šíření viru“ stojí v oficiálním prohlášení.

netflix streamování

V současné době má Netflix více než 167 milionů předplatitelů. To se nemusí zdát jako až tak zásadní číslo, ovšem dle nových informací se jen tato služba postará o až 13 % internetového provozu. A to už je obrovské číslo, které může mít na správné fungování sítí razantní vliv.

Jakou má váš Netflix účet kvalitu streamování?

Zdroj: androidpolice.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním telefonem byl iPhone 3G. U Applu zůstal dodnes, ovšem zajímají ho i ostatní technologie, mezi něž patří i Android. Rád sportuje a v… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)