Poslední série Netflix seriálu Koruna má na ČSFD 93 %. Co na ní říkáte?

netflix seriál koruna

Historický Netflix seriál Koruna je dílem autora Petera Morgana. V poslední době jde o jeden z nejoblíbenějších seriálů, přičemž nedávno vyšla již čtvrtá série. Jedná se o životopisné dílo o vládě královny Alžběty II. Diváci si pochvalují především atmosféru, ale také fakt, že mohou nahlédnout přímo do královské rodiny.

Poznámka redakce

O tipech na zajímavé Netflix či HBO GO seriály vám píšeme z toho důvodu, že je stále populárnější sledovat je na telefonech a tabletech. Sami si občas pustíme nějaký ten seriál v posteli, či v autě. Napadlo nás proto, že bychom se mohli s našimi tipy dělit s vámi. Aplikace obou dvou platforem jsou k dispozici na Google Play.

První řada se soustředila především na manželství s princem Philipem, což byl vévoda z Edinburgu. Děj začíná v roce 1947 a končí pak zrušením zasnoubení princezny Margaret s Peterem Townsendem v roce 1955. Druhá řada pak popisuje Suezskou krizi a končí narozením prince Edwarda. Třetí série začíná jmenováním Harolda Wilsona premiérem země a končí pak odstoupením v roce 1976. Dle diváků je právě třetí série nejslabší, ovšem ta čtvrtá opět potvrzuje kvalitu celého seriálu.

Netflix
Netflix

Koruna / The Crown (2019) CZ HD trailer

Koruna / The Crown (2019) CZ HD trailer

Čtvrtá série se odehrává v letech 1979 až 1990 a kromě jiného v ní spatříme také princeznu Dianu. Tu ztvárňuje herečka Emma Corrin a dle prvních ohlasů ji zahrála skvěle. A právě ta poslední má na ČSFD hodnocení 93 %, přičemž seriál jako takový má 90 %. Pokud vás tedy zajímá, co se děje za zamčenými dveřmi ve Westminsteru či Buckinghamském paláci, není o čem diskutovat. Zahraniční kritici se shodují, že právě Koruna je přesným zobrazením toho, jak to dříve v Anglii chodilo a nebere si příliš servítky.

Jak se vám líbí Netflix seriál Koruna?

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)