Netflix účtuje poplatky za sdílení hesla v dalších zemích

Netflix sdílení hesla nový profil poplatek Španělsko Portugalsko Nový Zéland Kanada

Před několika dny jsme vám přinesli přehled nových pravidel a principů, podle kterých populární streamovací služba Netflix mimo jiné i v ČR posuzuje a limituje sdílení hesel s “cizími” lidmi a mimo jednu domácnost. Ačkoli česká verze nápovědy dál ubezpečuje, že při zjištění porušení pravidel pro sdílení hesla nebude Netflix nikomu nic dalšího účtovat, ve světě společnost dál rozšiřuje praxi s dodatečnými placenými profily.

Netflix
Netflix

Netflix tento formát výběru peněz od dalších diváků testoval několik měsíců v Latinské Americe a nyní dle nedávných proklamacích pokračuje dál. Za dodatečný profil pro sledování filmů a seriálů pod účtem, který jinak není registrován a na stejné adrese, si budou nově připlácet na Novém Zélandu, v Kanadě a také ve Španělsku a Portugalsku. Novinka tak dorazila už i do Evropy.

V Portugalsku vyjde takový profil na 3,99 eur (asi 95 Kč) měsíčně, ve Španělsku na 5,99 eur (cca 140 Kč) za měsíc. To mimo jiné značí, že Netflix asi nebude mít pro všechny země stejnou výši tohoto příplatku. Služba na svém blogu společně s oznámením zmíněných zemí potvrdila, že zavádění tohoto typu profilů bude rozhodně pokračovat.

Jaký máte názor na tuto politiku Netflixu?

Zdroj: Netflix

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)