TOPlist

Netflix chystá novou domovskou obrazovku, chce vás lépe seznámit s filmy a seriály. Koho se změna dotkne?

netflix nova domovska obrazovka
  • Netflix chystá důležitou změnu své domovské obrazovky
  • Dotkne se diváků, kteří službu používají v aplikaci na televizoru
  • V důsledku redesignu vám budou lépe představeny jednotlivé tituly

Streamovací platforma Netflix se chystá převléknout svou televizní aplikaci do zcela odlišného kabátku. Velký redesign, jenž zasáhne diváky na velkých obrazovkách, bude mít za cíl lépe nalákat na jednotlivé filmové či seriálové tituly a podrobněji je představit pomocí ukázek.

Jak informoval server The Verge, hlavní změna tkví právě ve způsobu, jakým jsou zobrazovány trailery. Domovská obrazovka pro televize, kterou služba momentálně testuje, nasadí nový systém, který přehraje ukázku filmu či seriálu chvíli poté, co na něj „najedete“ svým ovladačem.

Hned pod poměrně velkým boxíkem s ukázkou Netflix zobrazí podrobnosti o titulu ve formě textu. Dozvíte se tak více o jeho žánru či roku vydání anebo si budete moct přečíst krátkou anotaci. Všechny informace, které hledáte, budete mít s novou domovskou obrazovkou zkrátka a dobře na dosah ruky.

netflix domovska obrazovka aktualizace

„Často vidíme, jak diváci při skenování domácího prostředí dělají očima gymnastiku. Opravdu jsme chtěli, aby členové mohli snáze zjistit, zda je pro ně titul vhodný,“ uvedl pro server The Verge Pat Flemming, hlavní produktový ředitel Netflixu.

Další významnou změnou je odstranění bočního vyskakovacího panelu – nahrazen je daleko přehlednějším výběrem možností v horní části obrazovky. Dostat se k ní půjde jednoduše stisknutím tlačítka zpět, abyste se ze spodní části seznamu nemuseli zdlouhavě proklikávat.

netflix domovska obrazovka

Jaký seriál aktuálně sledujete na Netflixu?

Zdroj: The Verge

Adam Kurfürst
O Autorovi - Adam Kurfürst

Adam studuje na gymnáziu a technologické žurnalistice se věnuje od svých 14 let. Pakliže pomineme jeho vášeň pro chytré telefony, tablety a příslušenství, rád se… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)