Platformě Netflix poprvé v historii klesají čísla. Dočkáme se nečekaného rozhodnutí?

netflix čísla

Není žádný pochyb o tom, že je Netflix tou největší streamovací platformou na světě. Přestože ale čekala, že ji za první tři měsíce roku 2022 přibude více než 2 500 000 předplatitelů se situace vyvinula poněkud překvapivě. Na místo toho jich totiž více než 200 000 ztratila.

Netflixu uškodila válka na Ukrajině

Tato čísla také o něco srazila akcie společnosti, přičemž největší vliv má na to samozřejmě válka na Ukrajině. Jen v Rusku totiž firma měla ztratit asi 700 000 předplatitelů. Generální ředitel Netflixu, Reed Hastings se už dříve vyjádřil, že je proti reklamám a dává přednost klasickému předplatnému. Na druhou stranu ale zmínil, že pokud by byl o něco podobného zájem, firma by o takovém kroku zauvažovala. Je tedy dost možné, že se v budoucnu dočkáme ještě levnějšího předplatného, ve kterém ale budou reklamy.

Netflix
Netflix

Stranger Things 4 | Official Trailer | Netflix

Stranger Things 4 | Official Trailer | Netflix

Firma navzdory zhoršeným číslům zůstává pozitivní. V následujících třech měsících očekává další 2 000 000 předplatitelů a to i díky trhákům jako Stranger Things či Ozark, které se dočkají dalších dílů.

Koupili byste si Netflix s reklamou?

Zdroj: GSMArena

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)