Netatmo představilo vlastní chytrý zámek. Poradí si s několika přístupy

chytrý zámek Netatmo

Společnost Netatmo, která je proslulá vývojem řešení pro chytré domácnosti, představila na konferenci CES 2020 svého prvního zástupce v kategorii chytrých dveřních zámků. Novinka se “domluví” s vlastními chytrými klíči Smart Keys, mobilní aplikací Netatmo Security i nástrojem HomeKit od Apple. Největší výhodou zařízení jsou právě možnosti použití v kombinaci s fyzickými NFC klíči a mobilním telefonem. Přístup pro chytrý zámek Netatmo je díky tomu možné sdílet i s jinými lidmi. Firma současně zaručuje certifikované zabezpečení A2P*, BZ+ a SKG***, což jsou osvědčení pro nejzabezpečenější zámky v Evropě.

„Uživatel otevře nebo zavře dveře ze svého chytrého telefonu, a nemusí tak čekat celou věčnost na zámečníka, když své klíče zapomene v práci nebo uvnitř bytu,“ říká zakladatel společnosti Fred Potter. V aplikaci lze zmíněné fyzické klíče kdykoli deaktivovat a znovu aktivovat, pokud byste je třeba ztratili. Počet klíčů přitom není omezen a můžete nad nimi mít perfektní kontrolu. A množstevní kompatibilita funguje i naopak – jeden klíč můžete použít pro přístup skrze několik dveří. Chytrý zámek Netatmo je přitom jednoduché nainstalovat namísto stávající vložky.

Nemusí být připojený k WiFi a baterie vydrží dva roky

Jelikož zámek komunikuje s klíči přes NFC a s telefony přes Bluetooth, nemusí být připojený k internetu. I díky tomu je lépe chráněný proti počítačovým útokům. Osobní údaje lidí s přístupem jsou uloženy přímo v zámku a nikoli v cloudu. Další bezpečnostní vychytávkou je akcelerační měřidlo. To detekuje vibrace související s případným pokusem o vloupání. Pokud se uživatel nachází v dosahu signálu, má přes aplikaci přístup k historii použití vstupních dveří, a může tak zjistit, zda se někdo nepokusil dveře vypáčit.

Chytrý zámek od Netatmo je vybavený baterií, která má vydržet sloužit dva roky. Jakmile baterie začne slábnout, je uživatel upozorněn zvláštním zvukovým signálem při zamykání nebo odemykání dveří nebo pomocí oznámení na svém chytrém telefonu. Když se baterie úplně vybije, může uživatel používat k otevření dveří záložní připojení micro-USB, dokud baterii nevymění. Cena je zatím výrobcem předpokládaná mezi 350 – 400 €, ale není oficiálně stanovena pro ČR. Uvedení na český trh se plánuje na polovinu roku 2020.

Uvažujete nad podobným chytrým zabezpečením vašich dveří?

Zdroj: TZ

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)