Nenechte se špehovat – Blackphone slibuje vysoký stupeň soukromí a zabezpečení

mobile-phone-security-1

V dnešním světě technologií zapomínáme více než kdy jindy na své soukromí a na fakt, že mobilní telefony o nás evidují detailní záznamy nejen s kým jsme volali nebo textovali, ale zároveň naší polohu a spoustu dalších důvěrných dat. Není proto divu, že existují společnosti, které těmto trendům vzdorují a snaží se svým zákazníkům poskytnout co největší zabezpečení a soukromí.

blackphone-lead-3

Přesně takový má být Blackphone, výsledek spolupráce firem Geeksphone a Silent Circle. Telefon, který má na prvním místě zabezpečení a kontrolu ze strany uživatele. Technické parametry nejsou zatím známy, ale přístroj prý výkonem nebude nijak zaostávat za “nejnabušenějšími” modely. Přístroj nebude vázán na žádného operátora a jeho GSM modul má fungovat v sítích po celém světě. Zpět ale k zabezpečení. Blackphone běží na Androidu, ale má svou (pravděpodobně) robustní nadstavbu se jménem PrivatOS, která se postará o bezpečné (šifrované) volání a SMS zprávy, přenosy souborů přes bezdrátové sítě nebo připojení k internetu skrze anonymní VPN.

blackphone-teaser-650x0

Informace o ceně nejsou zatím známy. Telefon bude dostupný k předobjednání od 24. února. Téhož dne bude představen na MWC v Barceloně.

screen-shot-2014-01-15-at-09-54-21.png?w=694

Podívejte se i na zajímavé promo video.

Jak se vám snaha o zvýšení zabezpečení telefonů líbí? Německá kancléřka Merkelová by ho jistě ocenila, nemyslíte?

Zdroj: TechCrunch, Blackphone

Matěj Machytka
O Autorovi - Matěj Machytka

Akční a věčně pozitivní člověk, studující svůj vysněný obor - marketingovou komunikaci a PR. Ujíždím na elektronické hudbě, zajímám se o DJing a jsem pravidelným… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)