Menu

Google má svou první Lite aplikaci. A to nenáročné vyhledávání

Lite aplikace nabírají v poslední době na popularitě. Jedná se o alternativu k velkým a úspěšným službám. Původně byly určeny pro rozvojové země, kde hodně lidí nemá tak výkonný telefon a nejsou tak dobrá mobilní data. Jenže kvůli tomu, jak společnosti přidávají nové a nové funkce do svých hlavních aplikací, začaly Lite verze získávat na oblibě po celém světě. Teď svou první Lite aplikaci spustil i Google, a to rovnou nenáročné vyhledávání.

Nové nenáročné vyhledávání se prozatím testuje

Na novou Lite aplikaci od Googlu mohli poprvé narazit lidé v Indii a Indonésii, kde Google započal testování. Oficiálně se aplikace nazývá Search Lite a jedná se v podstatě o klasické vyhledávání Google, akorát nepotřebuje tolik mobilních dat a nezabírá hodně místa v telefonu. Po instalaci zabírá méně jak 10 MB.

Aplikaci už si můžete vyzkoušet i na vašem telefonu. Musíte ji nainstalovat z APKMirror a při prvním nastavení zvolit jazyk “Bahasa Indonesia”. Poté budete mít vyhledávání dostupné v angličtině. Zatím jde ale vidět, že se opravdu jedná o aplikaci v testovací verzi, například zprávy se vám budou zobrazovat z Indie.

V nastavení si můžete zvolit, aby se při prohlížení výsledků ukazovaly stránky v Lite verzi, což ušetří mobilní data. Zatím není jasné, jestli se aplikace někdy dostane i do dalších zemí. Například aplikace Google Triangle, která se zaměřuje na šetření mobilních dat, je stále dostupná pouze na Filipínách a nevypadá to, že by se rozšiřovala.

Měl by Google vytvořit Lite verze i u jiných aplikací?

Zdroj: androidpolice.com.

 

Komentáře

Dubli CZ

17.8.2017 10:50

Ano, já bych chtěl aby udělal více lite verzí, ale testovaly by se v Česku

bkf1

17.8.2017 11:00

Celkově VŠECHNY aplikace na světě by měli “zhubnout”. Každou novou verzí narůstají ale nový obsah tomu ROZHODNĚ neodpovídá. Každopádně je fajn, že hlavně ti největší si uvědomují, že jsou Lite verze potřeba. Já třeba na své S7ce mám FB Lite i když by nebyl problém provozovat full, ale není důvod – Lite umí mnohem víc, než využiju a baterku mi taky nerujnuje.

SeppWinkler

SeppWinkler 12

17.8.2017 14:35

@bkf1: +1 presne tak!

Irun66

17.8.2017 21:58

Tyhle lite verze mě baví, vždy narázim na funkci, která mi chybí a na kterou jsem zvyklý…. Dík. Nechci

RSS (komentáře k článku)