TOPlist

Top 10 aplikací, které Češi nejvíce stahují z Google Play (02/2020), hned dvě pochybné aplikace?

Nejstahovanější aplikace z Google Play

Google Play pravidelně aktualizuje žebříčky nejstahovanějších aplikací a her na české scéně. Některé jsou neměnnou stálicí, další se derou kupředu díky svým funkcím. Spoustu z nich už v Android telefonu máme, jiné se ovšem přihlásily o slovo teprve nedávno. Žebříček Top10 nám ukazuje, které aplikace stahujeme z Google Play v České republice nejčastěji. Jaké jsou tedy nejstahovanější aplikace z Google Play za měsíc únor 2020?

Nejstahovanější aplikace z Google Play (02/2020)

Kaufland – akce a recepty

Aplikace jednoho z největších supermarketů vyskytující se v České republice má spoustu výhod a tenhle měsíc jde o vůbec nejstahovanější aplikaci v Google Play. V aplikaci naleznete akce, slevy, recepty a spoustu dalších informací. Pokud tedy rádi nakupujete a Kaufland patří k vašim oblíbeným obchodům, doporučujeme dát aplikaci šanci. Navíc je poměrně přehledná a jede naprosto plynule.

Kaufland - Shopping & Offers
Kaufland - Shopping & Offers

Best Wallpaper – 4K Background

Aplikace Best Wallpaper – 4K Background slibuje parádní tapety, živé tapety či 3D tapety zdarma. To však není úplně pravda. Spousta Čechů si stěžuje na to, že jim aplikace strhne 99 korun každý týden a to v okamžik, kdy při instalaci povolíte přístup k telefonu a SMS zprávám. Aplikace si údajně odešle SMS kód, který v aplikaci následně potvrdí a předplatné vám běží až do doby, než ho ručně zrušíte. Aplikaci jsme do telefonu raději neinstalovali a ani vám tento krok nedoporučujeme. Pokud si chcete do telefonu stáhnout tapetu, využijte jiné aplikace, nebo si ji stáhněte z webu.

Best Wallpaper - 4K Background
Best Wallpaper - 4K Background

Bakaláři OnLine

Snad každý se někdy setkal s online platformou Bakaláři. Jde o systém, kam učitel zadává známky/poznámky a další informace, načež si je může prohlédnout jak žák, tak i rodič. Druhá generace této aplikace nabízí jednodušší přístup a hlavně je mnohem přehlednější. Rázem tak máte přístup ke zobrazování známek, rozvrhu a suplování, domácích úkolů či absence. Vzhledem k tomu, že webová aplikace není plně přizpůsobena mobilům tuto aplikaci doporučujeme.

Bakaláři OnLine
Bakaláři OnLine

WhatsApp

Lidé stále hledají nové alternativy ke zmíněnému Messengeru nebo ke klasickým SMS zprávám, které už dnes prostě neletí. Tou nejoblíbenější je WhatsApp (rovněž patří pod Facebook), která spojuje lidi pomocí telefonního čísla. Stále častěji ji pro komunikaci využívají i firmy, aplikace totiž umožňuje bezplatné chatování i se zahraničím, aniž byste si zakládali účet jako třeba u Messengeru

WhatsApp Messenger
WhatsApp Messenger

Facebook Messenger

Jedna z nejpoužívanějších aplikací pro komunikaci vůbec. Messenger od Facebooku se dlouhodobě drží v nejoblíbenějších appkách na Google Play. Někdo ho dříve nevyužíval, jiný třeba přešel na nový mobil nebo mazal všechna data, a tak byl Messenger mezi prvními aplikacemi ke stažení.

Instagram

Aplikace Instagram se stejně jako WhatsApp a Facebook Messenger dlouhodobě drží mezi nejstahovanějšími aplikacemi na Google Play. Jedna z nejpopulárnějších sociálních sítí se pravidelně aktualizuje a nabízí mnoho nových funkcí. Nezdá se to, ale rozdíl mezi Instagramem před dvěma lety a nyní je obrovský. Věřte nám, že tu starší verzi byste nechtěli používat.

Instagram
Instagram

Wish – Nakupování je zábava

V internetovém obchodě Wish seženete snad úplně všechno, vlastně je to taková obdoba AliExpressu nebo eBay, akorát má velkou působnost v Evropě. Kvalita produktů není vždy top, ceny tomu na druhou stranu odpovídají. Celkem často pak Wish nabízí akce na produkty, kterých se potřebuje zbavit, takže zákazník zaplatí jenom poštovné, a může tak de facto zdarma vyfasovat třeba hodinky, tričko apod. U některých položek má portál dynamické ceny a jeden produkt najdete i za více jak 5 různých cen.
Wish: nakupujte a ušetřte
Wish: nakupujte a ušetřte

Čtečka QR a čárových kódů (česky)

Naskenujte libovolný kód QR nebo čárový kód a získejte více informací, včetně výsledků z oblíbených online služeb, jako je AmazoneBay a Google. Toť hlásí informace o této aplikaci. Je potřeba říct, že má Android 9.0 čtečku těchto kódů přímo v aplikaci Fotoaparát, takže se hodí spíše do starších zařízení.

Čtečka QR a čárových kódů
Čtečka QR a čárových kódů

Google Pay

Od té doby, co Google Pay podporuje většina českých bank se taktéž jedná o jednu z nejoblíbenějších a nejstahovanějších aplikací. Funguje na každém Android zařízení s NFC a Androidem 5.0. Jedná se o rychlý a snadný způsob placení na webu, v obchodech a na dalších místech, snadno pomocí vašeho telefonu.

Peněženka Google
Peněženka Google

Beautiful NightFall Live Wallpaper

V tomto případě se jedná o stejně podvodnou aplikaci, jako Best Wallpaper – 4K Background. Jejím účelem tedy není nabídnout vám co nejlepší wallpapery, ale připravit vás o peníze. Kromě toho, že vám aplikace sebere 99 korun každý týden vám do telefonu taktéž instaluje malware, který vás pak bude obtěžovat všude možně. Aplikace rozhodně nedoporučujeme.

Beautiful NightFall Live Wallpaper
Beautiful NightFall Live Wallpaper

Jaké zajímavé aplikace používáte vy?

Zdroj: Google Play

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (17)