Menu

Nejnovější Android aplikace z Google Play #42 – předpověď počasí, fotoeditor a další

Nášup pondělních aplikací přichází již se svým 42. dílem. Dnes si představíme aplikaci YoWindow Počasí, která velmi efektně prozradí počasí několik dní dopředu, nástroj App Swap – The Smart Drawer, pomocí kterého se hravě dostaneme ke všem aplikacím odkudkoliv, či TapPath, jenž umožní naložit s odkazy více způsoby podle počtu tapnutí na displej. Pětici pondělních aplikací zakončíme fotoeditorem Afterlight a aplikací Shots pro snadné a rychlé sdílení fotografií mezi přáteli. Pojďme na to.

YoWindow Počasí

Chytrý mobilní telefon s Androidem se kdykoliv může proměnit v rosničku a velmi přesně nám prozradit, jaké počasí si pro nás matka příroda v nejbližších hodinách či dnech chystá. Stačí k tomu pouze šikovná aplikace. Jednou z nich je i nová android aplikace YoWindow Počasí, která se chlubí především “živým zobrazením” počasí v daném čase. Co to znamená? Posunem prstu plynule přecházíme mezi jednotlivými hodinami a dny a YoWindow Počasí nám na jednoduché animaci rovnou ukazuje, jaké počasí nás čeká. Nechybí ale samozřejmě ani detailní výpis teploty, stavu oblohy, rychlosti větru, tlaku či vlhkosti. Kromě zaměření GPS pozice si do aplikace můžeme přidat i několik dalších lokalit, ve kterých toužíme sledovat počasí. Aplikace je k dispozici v základní verzi zdarma, odstranění reklam a některé další volby (například jiné krajiny v pozadí) získáme plnou verzí za necelých 20 Kč.

android-aplikace-YoWindow Počasí  (1) android-aplikace-YoWindow Počasí  (2) android-aplikace-YoWindow Počasí  (3)

Awesome Weather - YoWindow
Awesome Weather - YoWindow

App Swap – The Smart Drawer

Další aplikace z pondělní sbírky rozšiřuje možnosti softwarových navigačních tlačítek. App Swap – The Smart Drawer se po tažení prstu z tlačítka domů směrem nahoru vklíní do nabídky místo Google Now a umožní přístup ke všem aplikacím v telefonu. Hravě tak můžete spouštět libovolné aplikace, ať jste kdekoliv. Při prvním spuštění je potřeba volbu s App Swap potvrdit a zvolit možnost Vždy, aby se aplikace při každém spuštění znovu neptala. V základní verzi zdarma není možné měnit vzhled ikon či řazení, za plnou verzi zaplatíme přibližně 40 Kč.

android-aplikace-App Swap - The Smart Drawer (1) android-aplikace-App Swap - The Smart Drawer (2) android-aplikace-App Swap - The Smart Drawer (3)

App Swap Drawer - T9 Search
App Swap Drawer - T9 Search
Developer: net.ebt
Price: Free+

TapPath

Ve spoustě aplikací často narazíme na odkaz či obsah, se kterým chceme naložit různě. Telefon nám ovšem většinou nabídne jen přístup na odkaz skrze prohlížeč nebo nabídne výběr dalších aplikací. Celý proces je ovšem zdlouhavý – co s tím něco udělat? TapPath naučí váš telefon zpracovávat odkazy daleko efektivněji – podle počtu tapnutí na daný odkaz spustí vámi vybranou aplikaci. K dispozici jsou 3 aplikace pro daný počet tapnutí na displej. Na jednoduché tapnutí si tak třeba můžete nastavit běžný prohlížeč, na dvojklik jiný prohlížeč (který si lépe poradí třeba s videi) a na tři kliknutí se rovnou dostanete do aplikace GMail, odkaz se automaticky uloží do těla zprávy a vy jej můžete odeslat e-mailem. Možnosti jsou takřka nekonečné. Aplikace TapPath je k dispozici za necelých 20 Kč.

android-aplikace-TapPath (1) android-aplikace-TapPath (3) android-aplikace-TapPath (2)

The app was not found in the store. :-(

Afterlight

Úprava fotografií již dávnou není doménou pouze profesionálních programů na počítači. Se základními úpravami si velmi hravě poradí i mobilní telefony, které dokáží proměnit fotografii v kouzelné dílo. Je k tomu ovšem potřeba trochu šikovnosti a aplikace, která si s úpravou poradí. Mezi novinkami se objevila android aplikace Afterlight, která nabídne velkou porci efektů a úprav, navíc je zabalena do líbivého a jednoduchého kabátku, díky čemuž lze s fotografiemi velmi dobře pracovat. Za základní verzi musíme zaplatit necelých 20 Kč, dokoupit se dá také prémiový obsah v podobě dalších efektů, rámečků atp.

android-aplikace-Afterlight (2) android-aplikace-Afterlight (3) android-aplikace-Afterlight (1)

Afterlight
Afterlight

Shots

Mobilní telefony v sobě ukrývají fotoaparát a propojení s okolním světem díky internetu, čímž se stávají dokonalým nástrojem pro sdílení fotografií a zážitků. Aplikace Shots představuje zajímavý nástroj pro pořizování a sdílení fotografií s uživateli po celém světě. Shots je velmi podobný například Instagramu či do jisté míry i Facebooku, který stále více uživatelů používá ke sdílení své nálady a zážitků skrze fotografie. Po vytvoření účtu lze ihned sdílet fotografie a přidávat další uživatele, od kterých chcete pravidelně dostávat jejich vlastní příspěvky. Tato aplikace se výborně hodí do party přátel, kteří chtějí mezi sebou snadno a rychle sdílet fotografie. Shots je k dispozici zdarma.

android-aplikace-Shots (1) android-aplikace-Shots (3) android-aplikace-Shots (2)

Odkazy na poslední díly seriálu „Nejnovější Android aplikace z Google Play“

 

Komentáře

Xixao

Xixao

z aplikace
18.8.2014 8:10

Samý blbosti. Kdyby jste dávali aplikace podle vašeho výběru, určitě by to bylo lepší.

LukeCZ

LukeCZ

18.8.2014 9:56

Nemá někdo zkušenosti, jak je to YoWindow přesné? Odkud si bere data? Omlouvám se, ale nechce se mi to týden testovat, abych pak zjistil, že to je na nic… Díky!

J.dvorak85

Honza Dvořák 0

18.8.2014 10:02

Xixao:
Pro tyto účely máme seriál “Svět Androida doporučuje”, kde vybíráme tématicky podobné aplikace.
Dnes mě také z “Nejnovějších aplikací” nic extra nezaujalo, snad jen “Afterlight” jako další alternativa pro již existující aplikace, které využívám.

bobo

bobo

18.8.2014 10:23

Afterlight používám na iphone, skvělé mrvítko fotek:))

Pavel Vítek

Pavel Vítek

18.8.2014 10:27

Opravdu jste přesvědčen, že chcete slovy “tapnutí”, “tapnout”, “tapování”, “potapovat” obohatit českou mluvu a nedejbože i slovník? Je skutečně tak odporné nebo nepřiléhající, že se něčeho dotýkáme, na něco klepeme, ťukáme, něco mačkáme, tiskneme, případně volíme, vybíráme, otevíráme, potvrzujeme?

David

David

18.8.2014 11:05

Data bere nejspis stejne jako YoWindow pro Windows z yr.no
Pouzivam uz dlouho na Android oficialni yr aplikaci a je dost presna a detailni.

Faktuzmemegazacinatestvat

Faktuzmemegazacinatestvat

18.8.2014 17:19

A vezmeme to zase postupně. YoWindow Počasí – kravina, za kterou chcou ještě 20,- Kč, jinak stupidní reklama. App Swap – zbytečný spyware a ještě za něj chtějí 40,- Kč, jinak opět reklama. TapPath – ok, ale opět za prachy, jinak dementní reklama (jiné aplikace to udělají zdarma). Afterlight – minimálně 10 programů na GooglePlay udělá stejnou práci zdarma a bez reklamy. Shots – Spyware největšího kalibru. Asi důvod, proč je jako jediný ze všech zde uvedených zdarma … holt Vaše údaje jsou draží než třeba 100,- Kč ;)

astromedia

astromedia

18.8.2014 22:21

Jeste ze beta verze yowindow je bez reklam :D

RSS (komentáře k článku)