Chcete tipy na české podcasty? Známe nejlepší pro rok 2021

nejlepší české podcasty 2021 podcast roku cena

Posloucháte rádi podcasty, nebo byste si rádi nějaké zajímavé našli? Pokud hledáte inspiraci a tipy na zajímavé pořady od českých tvůrců a redakcí, máme pro vás nejlepší české podcasty roku 2021. Respektive finální žebříček třetího ročníku ankety Podcast roku, jejíž výsledky byly oznámeny před pár hodinami. Ve kategoriích s veřejnoprávními a autorskými pořady je k nalezení 10 nejlepších. Pořadí určilo hlasování veřejnosti. Dalších sedm individuálních tematických ocenění je výsledkem posouzení poroty.

Nejlepší české podcasty pro rok 2021

TOP 10 – Veřejnoprávní podcast

 1. Vinohradská 12
 2. Host Lucie Výborné
 3. ČT Sport/Fotbal fokus
 4. Meteor
 5. Buchty
 6. Historie českého zločinu
 7. Blízká setkání
 8. Balanc
 9. ČT24
 10. Sádlo

Autoři ankety dodávají, že podcasty si u nás rok od roku získávají stále více příznivců jak z řad posluchačů, tak tvůrců. „Oproti předešlému roku hlasovalo v soutěží Podcast roku třikrát více posluchačů. V Kategorii Veřejnoprávní podcast jednoznačně zvítězil zpravodajský pořad Vinohradská 12 Českého rozhlasu, který se zároveň stal absolutním vítězem s největším počtem hlasů. Vliv na to jistě měla i probíhající pandemie, kdy posluchači více tíhnou ke zpravodajským formátům,“ komentuje soutěž Lubor Zoufal, ze společnosti Active Radio, organizátora soutěže.

TOP 10 – Autorský podcast

 1. Opravdové zločiny
 2. U kulatého stolu
 3. Brocast
 4. Kudy běží zajíc
 5. Linka
 6. Vlevo dole
 7. Cukrfree podcast
 8. MMA letem světem
 9. Angličan
 10. Love is on the air
cena

„Oproti tomu kategorie Autorský podcast byla daleko vyrovnanější. Opravdové zločiny moderátorek Evropy 2 Lucky Bechynkové a Báry Krčmové sice vyhrály celkem přesvědčivě, ale druhé a třetí místo od sebe dělilo pár hlasů,“ dodává Zoufal. Vítěze kategorií Veřejnoprávní podcasty z dílny Českého rozhlasu a České televize a nejlepší autorské podcasty všech ostatních tvůrců vybírali posluchači na webu Podcast roku od 10. května do 6. června.

Volba odborné poroty

 • Byznys – Forbes Česko
 • Zpravodajství – Prostor X
 • Cestování – Travel Bible podcast
 • Zábava a lifestyle – Brocast
 • Sport – Angličan
 • Osobní rozvoj – Brain We Are CZ
 • Objev roku – Přepište dějiny

Které české podcasty už posloucháte?

 

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)