Nové vozy německého giganta nemají Android Auto. Co se děje?

Android Auto BMW nedostupné

Koupit si nové vozidlo věhlasné značky a mít v něm mimo jiné rovnou i podporu pro systém Android Auto, to už je v dnešní době naprosto běžná věc. Vlastně je spíš zvláštní, když se AA v nějakém novém autě neobjeví. A tím tuplem, když jde o takového giganta jako BMW. Ukázalo se ale, že tomu tak skutečně aktuálně je a některé vozy této značky míří na trh nejenom bez oblíbené možnosti připojení k Android mobilu, ale také bez funkce CarPlay k iPhonům.

Fanoušci mnichovských vozidel nicméně nemusejí mít strach, že by šlo o nějaké dobrovolné a trvalé rozhodnutí vedení firmy. Jde naopak o vedlejší následek nepříjemného nedostatku procesorů, který silně omezuje také automobilový průmysl. BMW muselo pro své palubní přístroje využít čipy od alternativního výrobce a ty jednoduše nejsou v tuto chvíli na Android Auto a CarPlay připravené.

Řešení by mělo údajně dorazit nejpozději do konce června, konkrétně v podobě OTA aktualizace pro inkriminovaná vozidla, která mimo jiné i Android Auto aktivuje. Pokud byste náhodou v tuto chvíli pořizovali auto BMW, tak modely postižené tímto dočasným nedostatkem jdou poznat podle označení “6P1” ve výrobním čísle.

V jakém voze používáte Android Auto?

Zdroj: 9to5

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)