Nakupování přes WhatsApp či Instagram? Díky Facebook Shops už brzy realita

Nakupování přes WhatsApp či Instagram Facebook Facebook marketplace sociální sítě prodej

Obliba nakupování přes internet v posledních letech raketově vzrostla. Rozšíření online obchodu bezesporu zásadně pomohla současná pandemie Covid-19.  Toho si je vědoma také společnost Facebook, která v roce 2020 přišla s platformou Facebook Shops pro prodej zboží na Faceboku. Tato platforma také již brzy umožní nakupování přes WhatsApp či Instagram. Jak bude takový obchod probíhat?

Nakupování přes WhatsApp či Instagram je za rohem

Sociální sítě se stále více integrují do každodenního života lidí a velká část z nich si dokonce život bez Facebook či dalších sítí ani nedokáže představit. Příchod platformy Facebook Shops je toho dalším příkladem. Za pouhý rok své existence přilákala okolo 1,2 miliónů prodávajících a každý měsíc ji navštíví přes 300 miliónů lidí. Aby Facebook své Obchody ještě podpořil, umožní přinést zboží z Facebook Shops také do Facebook Marketplace, prozatím jen v USA.

Není proto žádnému divu, že se Facebook Shops objeví i na populární chatovací aplikaci WhatsApp, kterou Facebook rovněž vlastní. V případě WhatsAppu však nebude podpora úplná. Aplikace totiž bude sloužit k chatování s prodejcem v případě dotazů před nákupem.

Nakupování přes WhatsApp či Instagram Facebook Facebook marketplace sociální sítě chat
WhatsApp Messenger
WhatsApp Messenger

Facebook Shops ve své formě dorazí také na Instagram. Zde bude možné nalézt produkty pod fotek a také si je pomocí rozšířené reality vyzkoušet přímo na sobě. Internetový gigant tak vyslyší volání tří čtvrtin nakupujících, kteří si při nakupování na internetu chtějí produkty nejdříve vyzkoušet podobně, jako v kamenných prodejnách.

Nakupování přes WhatsApp či Instagram Facebook Facebook marketplace sociální sítě AR
Instagram
Instagram

Společnost Facebook chce těmito změnami docílit toho, že Facebook Shops dosáhne napříč aplikacemi návštěvnosti jedné miliardy lidí měsíčně. Novinky by měly být dostupné, dle slov společnosti, již brzy. Pokud vše půjde dobře, je více ne pravděpodobné, že se rozšíří také do dalších zemí a nakupování přes WhatsApp či Instagram bude realitou každodenního života.

Jak moc zasahují sociální sítě do vašeho života?

Zdroj: Facebook

Miroslav Selz
O Autorovi - Miroslav Selz

Technologický nadšenec, který od Applu "přesedlal" do světa Androida. Ve volném čase rád píše, cvičí, zpívá, zajímá se o zdravý životní styl a využití mobilních… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)