Revoluční super nabíječka Omega zbořila Kickstarter. S výkonem 200W nabije cokoliv, ale je velká jen jako kreditka

Omega nabíječka

Nabíječka Omega je novinka z Kickstarteru, která dokáže ještě nedávno nepředstavitelné zázraky. Kapesní zařízení o velikosti kreditní karty má výkon 200W a je schopné nabíjet klidně dva velmi výkonné notebooky zároveň. Vlastně nabije téměř cokoliv si vzpomenete. Co dalšího umí a jaká technologie umožnila takové schopnosti?

Nabíječka Omega se stala hitem na Kickstarteru. Díky nové technologie polovodičových součástek na bázi GaN má neuvěřitelné vlastnosti. V miniaturním těle se skrývá tolik výkonu, že bez problému nabije všechnu vaši elektroniku najednou. I pokud cestujete ve dvou tak vám nejspíš tahle bestie mezi nabíječkami zabezpečí všechny energetické potřeby. Standardní nabíječky, jak je známe používají polovodičové součástky na bázi křemíku, takže srovnatelně výkonná nabíječka by byla řádově těžší a větší. Omega je údajně o 65% lehčí než srovnatelná konvenční nabíječka.

Kickstarter
Kickstarter

Asi nejlepší demonstrací výkonu nabíječky Omega je, že tento prcek zvládne nabíjet plným výkonem dva MacBooky Pro 16“ zároveň. V jednu chvíli je možné nabíjet maximálně čtyři zařízení. Nabíječka obsahuje 2x USB-C PD 100W konektory a 2x USB-A. Zároveň podporuje všechny specifické rychlonabíjecí standardy velkých výrobců jako Apple, Qualcomm, OnePlus nebo Huawei. Nabije tak všechno od výkonných notebooků přes telefony, tablety, hodinky až po sluchátka. A to vždy tou nejvyšší možnou rychlostí, kterou dané zařízení podporuje. Výrobce zároveň nabízí i modely s výkonem 100W nebo 65W. Maloobchodní cena má činit 149USD (3200Kč) za 200W, 99USD (2200Kč) za 100W a 49USD (1100Kč) za 65W verzi.

Omega: The World’s First & Smallest 200W & 100W GaN USB-C Charger Indiegogo- Live NOW

Omega: The World's First & Smallest 200W & 100W GaN USB-C Charger Indiegogo- Live NOW

Chargeasap Omega 200W USB-C Charger + MacBook Pro Giveaway! [Sponsored]

Chargeasap Omega 200W USB-C Charger + MacBook Pro Giveaway! [Sponsored]

Kolik nabíječek běžně potřebujete pro vaši elektroniku?

Petr Ludvík
O Autorovi - Petr Ludvík

Se smartphony jsem začal v roce 2004. Můj první Android byl T-Mobile G1 (2009). Vystřídal jsem většinu telefonů Google Nexus a Pixel. Posledních deset let… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)