Na Huawei Mate 30 jdou Google aplikace údajně stále nainstalovat

google aplikace huawei mate 30 pro

Nedávno jsme vám psali o tom, že přestala fungovat metoda LZPlay, která umožňovala nainstalovat na Huawei Mate 30 a 30 Pro Google aplikace. Ta využívala speciálních oprávnění systému, přičemž Android pak nebyl schopen rozpoznat, že jde o Google aplikace. Americký gigant však stihl chybu údajně poměrně rychle opravit a tato metoda přestala fungovat.

Redaktoři Forbes jsou však odlišeného názoru. Údajně měli hovořit přímo se zástupci společnosti Huawei, kteří jim sdělili, že instalace stále bez problému funguje. Je však poněkud složitější, jelikož oficiální stránky LZPlay jsou offline a tak je obtížnější dostat se k potřebným souborům. Google tak žádnou chybu neopravil, pouze nechal zablokoval stránky, ze kterých si uživatelé mohli aplikaci stáhnout.

Pokud tak vlastníte některou z nových vlajkových lodí společnosti Huawei, zkuste se po LZPlay podívat v zapadlejších koutech internetu. Dle Forbesu existuje spousta webů, odkud jde LZPlay bez potíží stáhnout. V tuto chvíli nevíme, zda se Google rozhodl rezignovat a aplikaci nechat na pokoji, nebo zda chystá řádné opatření v podobě aktualizace systému, která by instalaci znemožnila.

Zkoušeli jste metodu LZPlay?

Zdroj: forbes.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním telefonem byl iPhone 3G. U Applu zůstal dodnes, ovšem zajímají ho i ostatní technologie, mezi něž patří i Android. Rád sportuje a v… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)