TOPlist

MX Player bude v Androidu 7.0 umět režim více oken

mx-player-nahledak

V Obchodě Play existuje celý zástup oblíbených multimediálních přehrávačů, z nichž každý má své silné stránky. Jedním z nich je i MX Player, který patří mezi ty nejpopulárnější vůbec. A právě ten v tuto chvíli získává aktualizaci, která přidává několik nových funkcí, jako je třeba podpora „multiwindow“ v novém Androidu 7.0 Nougat.

MX Player: Co nového přináší aktualizace?

Novinek, které MX Player přináší je více. A v podstatě ani jedna není zanedbatelná. V první řadě jde o již zmíněnou podporu více okenního režimu, který je v Androidu 7.0 nativně zpřístupněn. MX Player v tomto režimu dosud fungovat neuměl.

mx player - vice-oken

Další důležitou novinkou, je přidání nového HW+ dekodéru pro Android 5.0 a novější, který bude na zařízeních HTC, v CyanogenModu a Androidu 7.0 použit jako výchozí. U jiných zařízení a verzí systému bude možné dekodér aktivovat ručně (Nastavení > Dekodér > Použít HW+ dekodér).

Třetí a stále důležitou novinkou bude funkce, kterou spousta uživatelů vyžaduje, tedy přehrávání se zhasnutou obrazovkou. Zde je výhoda v tom, že MX Player umí přehrávat videa z internetových streamů, takže by mohl fungovat jako jakási kostrbatá náhrada za YouTube, ve kterém tato funkce není zpřístupněna.

Aktualizace je již nyní dostupná v Obchodě Play v placené i bezplatné verzi. Z důvodu popularity aplikace je ale možné, že ji ještě nebudete mít pro svůj smartphone dostupnou. Pokud se nemůžete dočkat, až aktualizace dorazí, můžete si stáhnout APK balíček (instalujete na vlastní riziko, přestože je balíček digitálně podespán výrobcem).

Daniel Macho
O Autorovi - Daniel Macho

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)