Můj účet v Google vám pomůže najít ztracený telefon v novém kabátku

muj_ucet_vyroci_ico

Před rokem Google oznámil novou verzi své webové aplikace pro správu účtu Google nazvanou prostě Můj účet. Ta umožňuje rychlý přístup k možnostem nastavení týkajících se ochrany dat a soukromí. Podrobněji jsme se této aplikaci věnovali ve článku Můj účet: získejte kontrolu nad svými osobními daty u Googlu. U příležitosti ročního výročí udělal vyhledávací gigant malou virtuální oslavu a uživatelé nepřijdou zkrátka – Google si pro ně připravil jednodušší uživatelské rozhraní pro vyhledávání zařízení a několik dalších novinek.

Pomocná ruka při hledání telefonu

V mobilních telefonech dnes uchováváme řadu osobních dat a údajů, leckdy až velmi soukromého charakteru: textovky od blízkých osob, rodinné fotografie, pracovní e-maily, informace o bankovním účtu a další. Pokud se zařízení ocitne v nesprávných rukách, mohou být tato data zneužita. Po celém světě se přitom ročně ztratí či jsou odcizeny miliony mobilních telefonů.

Když navštívíte stránku Můj účet a přejdete do sekce Najděte svůj telefon, dostanete se do nového prostředí. Zde si vyberete zařízení, které chcete vyhledat, provedete přihlášení k účtu a dostanete na výběr z několika možností – například zobrazení polohy v mapě, prozvonění a vymazání. Jednou z nabízených možností je také odhlášení daného účtu z telefonu či tabletu.

Ve většině případů předá Můj účet v dalším kroku požadavek ke zpracování dobře známému Správci zařízení Android, jehož uživatelské prostředí zůstalo beze změn. Kromě toho nabídka obsahuje také další volby a tipy, jako je možnost kontaktovat svého operátora a kontakt na místní kancelář ztrát a nálezů. Jednotlivé akce jsou uspořádány v pořadí, ve kterém byste je v případě ztráty telefonu měli podniknout, takže například jako první možnost je zobrazení polohy, jako poslední pak vymazání zařízení. Drobným, ale potěšujícím faktem je skutečnost, že Google zvládl celou sekci lokalizovat do naší mateřštiny.

Nové způsoby přístupu ke stránce Můj účet

Hlasové ovládání aplikací a služeb získává na popularitě, což Google dokládá statistikou, podle které se podíl mobilního vyhledávání hlasem v posledních dvou letech ztrojnásobil. I z tohoto důvodu zprovoznil vyhledávací gigant sekci Můj účet skrze hlasový příklad. V poslední verzi aplikace Google tak stačí jednoduše vyslovit: “Ok Google, show me my Google account” (v překladu: “Ok Google, ukaž mi můj účet Google”) a uživatel se ocitne na příslušné stránce. Tato možnost je nyní k dispozici pouze v angličtině, nicméně Google slibuje, že se brzy dočkají i ostatní jazykové mutace.

Do sekce Můj účet se dostanete i hlasovým příkazem Do sekce Můj účet se dostanete i hlasovým příkazem

Další cestou, která vás zavede do sekce Můj účet, bude zadání vlastního jména do vyhledávače. Tato funkce ještě není dostupná, nicméně počítá se s tím, že po zadání celého jména bude jako první výsledek zobrazen odkaz pro přechod do zmiňované sekce. Podmínkou je, aby před zahájením vyhledávání byl uživatel k danému účtu přihlášen.

Chystá se přístup z vyhledávače Chystá se přístup z vyhledávače

Google vylepšuje sekci Můj účet především proto, že uživatelé, kteří svěřují svá data Googlu, očekávají silné zabezpečení a ochranu osobních údajů. Výše uvedené novinky jsou tak pokračováním úsilí a firma hodlá i nadále provádět aktualizace na základě zpětné vazby.

Zdroje: androidpolice.com, googleblog.blogspot.cz, androidcentral.com.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)