Můj účet: získejte kontrolu nad svými osobními daty u Googlu

google_soukromi_ico

Prakticky každý den činíme rozhodnutí, která se mohou dotknout našeho soukromí a online bezpečnosti. Většina lidí přitom nemá pocit, že by měla nad takovými rozhodnutími dostatečnou možnost kontroly. Podle nedávné studie Pew se přitom 93 % lidí domnívá, že je důležité kontrolovat přístup ke svým osobním údajům a 90 procent se zajímá o informace, které jsou o nich shromažďovány. Jen 9 % má ale pocit, že disponuje dostatečnou kontrolou nad svými daty. Google se rozhodl tuto skutečnost změnit.

Google představuje jednoduchou a silnou ochranu osobních údajů a bezpečnostní nástroje, které udržují vaše informace v bezpečí a dají vám nad nimi kontrolu. Tento krok následuje po prohlášení, jež zaznělo v rámci konference Google I/O, podle kterého uživatelé budou mít v Androidu M větší kontrolu nad informacemi, které poskytují mobilním aplikacím. V pondělí Google přišel se dvěma významnými vylepšeními svých nástrojů na ochranu soukromí a bezpečnosti: nový rozcestník pro správu nastavení Google s názvem Můj účet, a nový web, který odpovídá na důležité otázky týkající se ochrany soukromí a bezpečnosti.

Zabezpečení a ochrana osobních údajů na jednom místě

Bezpečnost a ochrana osobních údajů jsou dvě strany téže mince: pokud vaše informace nejsou bezpečné, určitě nemusí být ani soukromé. Webová aplikace Můj účet vám umožňuje rychlý přístup k nastavením a nástrojům, které vám pomohou chránit vaše data i soukromí, a rozhodnout se, jaké informace jsou používány ve službách Google. Webová aplikace poskytuje kontext, který vám pomůže pochopit možnosti a učinit správná rozhodnutí.

Můj účet: získejte kontrolu nad svými osobními daty u Googlu Můj účet: získejte kontrolu nad svými osobními daty u Googlu

Podívejte se na seznam věcí, které můžete s aplikací Můj účet provádět:

K aplikaci Můj účet se dostanete na adrese myaccount.google.com.

Odpovědi na otázky ohledně soukromí a bezpečnosti

Google naslouchá zpětné vazbě svých uživatelů, aby lépe pochopil jejich obavy o soukromí a bezpečnost. Kromě nové funkce Můj účet chce pomoci lidem najít odpovědi na nejčastější otázky k těmto tématům, jako například: “Jaké údaje společnost Google sbírá? Co Google dělá s daty, která shromažďuje?”

Nové stránky privacy.google.com upřímně odpoví na tyto a další otázky. Kromě toho také vysvětlí, jak probíhá zobrazování relevantní reklamy, aniž by docházelo k prodeji osobních údajů uživatelů. Další články osvětlují problematiku šifrování a filtrování nevyžádané pošty.

Zdroj: Blog Google.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)