Menu

Můj účet: získejte kontrolu nad svými osobními daty u Googlu

Prakticky každý den činíme rozhodnutí, která se mohou dotknout našeho soukromí a online bezpečnosti. Většina lidí přitom nemá pocit, že by měla nad takovými rozhodnutími dostatečnou možnost kontroly. Podle nedávné studie Pew se přitom 93 % lidí domnívá, že je důležité kontrolovat přístup ke svým osobním údajům a 90 procent se zajímá o informace, které jsou o nich shromažďovány. Jen 9 % má ale pocit, že disponuje dostatečnou kontrolou nad svými daty. Google se rozhodl tuto skutečnost změnit.

Google představuje jednoduchou a silnou ochranu osobních údajů a bezpečnostní nástroje, které udržují vaše informace v bezpečí a dají vám nad nimi kontrolu. Tento krok následuje po prohlášení, jež zaznělo v rámci konference Google I/O, podle kterého uživatelé budou mít v Androidu M větší kontrolu nad informacemi, které poskytují mobilním aplikacím. V pondělí Google přišel se dvěma významnými vylepšeními svých nástrojů na ochranu soukromí a bezpečnosti: nový rozcestník pro správu nastavení Google s názvem Můj účet, a nový web, který odpovídá na důležité otázky týkající se ochrany soukromí a bezpečnosti.

Zabezpečení a ochrana osobních údajů na jednom místě

Bezpečnost a ochrana osobních údajů jsou dvě strany téže mince: pokud vaše informace nejsou bezpečné, určitě nemusí být ani soukromé. Webová aplikace Můj účet vám umožňuje rychlý přístup k nastavením a nástrojům, které vám pomohou chránit vaše data i soukromí, a rozhodnout se, jaké informace jsou používány ve službách Google. Webová aplikace poskytuje kontext, který vám pomůže pochopit možnosti a učinit správná rozhodnutí.

Můj účet: získejte kontrolu nad svými osobními daty u Googlu

Můj účet: získejte kontrolu nad svými osobními daty u Googlu

Podívejte se na seznam věcí, které můžete s aplikací Můj účet provádět:

  • Kontrola ochrany soukromí a Kontrola zabezpečení jsou jednodušší průvodci, kteří vás krok za krokem provedou nejdůležitějšími nastaveními soukromí a zabezpečení.
  • Správa informací, které mohou být použity při vyhledávání, práci s Mapami, YouTube a dalšími produkty. Například můžete zapnout a vypnout nastavení ovlivňující relevanci a rychlost výsledků vyhledávání, nebo historii polohy, sloužící Mapám a Chytrým kartám Google k rychlému nalezení cesty domů.
  • Pomocí nástroje Nastavení reklamy můžete ovlivnit zobrazování reklam na základě vašich zájmů a vyhledávání, které jste provedli.
  • Zjistit a nastavit, které aplikace a weby jsou připojeny k vašemu účtu Google.

K aplikaci Můj účet se dostanete na adrese myaccount.google.com.

Odpovědi na otázky ohledně soukromí a bezpečnosti

Google naslouchá zpětné vazbě svých uživatelů, aby lépe pochopil jejich obavy o soukromí a bezpečnost. Kromě nové funkce Můj účet chce pomoci lidem najít odpovědi na nejčastější otázky k těmto tématům, jako například: “Jaké údaje společnost Google sbírá? Co Google dělá s daty, která shromažďuje?”

Nové stránky privacy.google.com upřímně odpoví na tyto a další otázky. Kromě toho také vysvětlí, jak probíhá zobrazování relevantní reklamy, aniž by docházelo k prodeji osobních údajů uživatelů. Další články osvětlují problematiku šifrování a filtrování nevyžádané pošty.

Zdroj: Blog Google.

 

Komentáře

Pavel

Pavel

z aplikace
4.6.2015 8:55

V aplikaci nevidím jediný obrázek. Máte to rozbité.

Legoos

z aplikace
4.6.2015 10:18

Bud rad… cim vacsie obrazky, tym mensie pismena textu… ako vazne by ste to mohli uz opravit, strasne dlho sa uz vase clanky nedaju citat.

jenda

jenda

4.6.2015 10:50

No pěkná marketingová pohádka. Pokud musim pro používání google účtu odsouhlasit, že google může mé informace poskytovat třetím stranám, pak všechno tohle jsou krásné pohádky. Skiming emailů se asi taky nepočíta co? Google je na tom stejně jako Facebook, jinak by nebyl zadarmo.

Mudrlant

4.6.2015 10:55

To na tohle fakt někdo věří? :-D je to jen placebo a služby Googlu ve velkém používají jen opravdoví paka. Četli jste vůbec podmínky nového Google Photos? Tak schválně si přečtěte jen tenhle úryvek, stojí to za to.

When you upload, submit, store, send or receive content to or through our Services, you give Google (and those we work with) a worldwide license to use, host, store, reproduce, modify, create derivative works (such as those resulting from translations, adaptations or other changes we make so that your content works better with our Services), communicate, publish, publicly perform, publicly display and distribute such content. The rights you grant in this license are for the limited purpose of operating, promoting, and improving our Services, and to develop new ones. This license continues even if you stop using our Services (for example, for a business listing you have added to Google Maps). Some Services may offer you ways to access and remove content that has been provided to that Service. Also, in some of our Services, there are terms or settings that narrow the scope of our use of the content submitted in those Services. Make sure you have the necessary rights to grant us this license for any content that you submit to our Services.
Our automated systems analyze your content (including emails) to provide you personally relevant product features, such as customized search results, tailored advertising, and spam and malware detection. This analysis occurs as the content is sent, received, and when it is stored.

bizzi

z aplikace
4.6.2015 11:48

Toto me pobavilo: “Google naslouchá zpětné vazbě svých uživatelů, aby lépe pochopil jejich obavy o soukromí a bezpečnost. ” To zni, jako by byl google umela inteligence, ktera se od lidí učí jejich chovani a potreby:D

Otec

z aplikace
4.6.2015 12:22

Nevím jak vy, ale já sociálním sítím nevěřím. Jsou sledovatelné až hrůza. Nemám ksichtoknihu, ptáčka, juchů, instag ap. Účet na Googlu mám jen kvůli androidu. Možná jsem podle někoho paranoidní nebo hloupý, ale já to takto prostě cítím

V jakémkoliv prohlížeči stačí kliknout i třeba omylem na jakoukoliv reklamu či stránku, která za reklamu platí a máte ji tam po nějakou dobu k vidění skoro pořád.

Takže jak hlásí jedna hudební skupina… TEN PROSTOR JE SLEDOVANÝ…..

Googler

z aplikace
4.6.2015 13:47

Já Googlu věřím a myslím, že s daty nakládá dobřě. Samozřejmě všechny internetové společnosti některá data prodávají, ale neprodají někomu vaše fotky… Myslím, že zrovna Google poskytuje nejlepší kontrolu nad tím, co o vás ví. Ostatní jako Facebook, Apple, Microsoft na to úplně kašlou…

Mudrlant

4.6.2015 14:04

Googler: :-D ty nás chceš asi zabít vtipem co. Pusť si po dobrém obědě toto: https://www.youtube.com/watch?v=kKJRPPA6NBQ

RSS (komentáře k článku)