Menu

Mr. Mouse: Proměňte svůj Android v počítačovou myš

Na XDA fóru se objevují poměrně zajímavé aplikace – například nedávno padla zmínka o programu Blueput Droid, který umožňuje používat zařízení s Androidem jako touchpad. To může být docela užitečné, například pokud jste na cestách s notebookem.

Mnoha lidem ale touchpady nevyhovují a preferují myš. Co kdybychom vám řekli, že byste mohli používat svůj Android jako myš, která ke snímání pohybu využívá senzory a optiku fotoaparátu? Pokud vám tato možnost připadá zajímavá, pak dovolte, abychom vám představili člena XDA fóra, vystupujícího zde pod přezdívkou MM32, který přesně takovou aplikaci vytvořil! Z hlediska ovládaného počítače je v současné době k dispozici pouze verze pro Windows (tedy nikoli pro Linux a Mac), a podle redaktorů XDA se zdá, že funguje docela dobře. Jak již bylo řečeno, aplikace používá pro sledování pohybu v prostoru fotoaparát, knihovnu OpenCV (Open Source Computer Vision) a senzory, následně převádí pohyb zařízení na kurzor. Samozřejmě vše funguje bezdrátově a tím pádem i na větší vzdálenosti – k připojení k počítači se totiž používá Bluetooth (a pravděpodobně i Wi-Fi). To ale není všechno: svůj telefon můžete s pomocí Mr. Mouse použit také jako touchpad.

Mr. Mouse

Mr. Mouse

Aplikace je ještě ve fázi “rané betaverze,” takže pokud se ji rozhodnete používat, počítejte s tím, že sem tam narazíte na chybu. V takovém případě je vhodné nechat echo autorovi, aby mohl problém opravit.

Oficiálně podporovanými zařízeními jsou podle autora HTC Nexus One a Samsung Sensation 4G. V poslední aktualizaci ale, kromě jiných úprav, přidal podporu starších zařízení, nicméně není potvrzeno, že to bude fungovat.

Další informace a odkaz ke stažení najdete v příslušném diskusním vláknu XDA fóra.

Zdroj: XDA Developers.

 

Komentáře

Ma(R)ley

Ma(R)ley

14.7.2011 14:10

Samsung Sensation 4G <= asi trochu blbost, nemělo to být HTC Sensation 4G

ic

ic

14.7.2011 14:14

Přemýšlel jsem nad tím, jen teoreticky… můj mobil (LG P-500) je sice dostatečně placatý, ale po stole drhne. Naštěstí by se na něj daly nalepit ‘kluzáky’ pro myš (náhradní se dají koupit pro hodně druhů myší)… pak by jezdil krásně. Ale problém je ta kamera… ta s tou trochou světla nevystačí a žádnou přisvěcovací diodu ve telefonu nemám, takže pro mě to bohužel není.

Karelk

Karel Kiliánexternista 25

14.7.2011 14:17

Ma(R)ley
Ano, blbost to je, ale takto to uvádí sám autor. Netroufám si odhadnout, zda tím myslel HTC Sensation, nebo Samsung Galaxy S 4G. Proto jsem to nechal tak, jak to napsal :)

david

david

14.7.2011 14:31

aplikaci jsem nainstaloval do PC, ale nevim jak to rozchodit v mobilu.. nejaka rada?:/

zooomek

zooomek

14.7.2011 14:37

Jako touchpad jsem chvíli používal aplikaci RemoteDroid, ta šla taky pouze na Win, v Linuxu mi nejela. A myš jako tato aplikace neuměla.:) Takže je to vlastě off topic příspěvek.

kláda

kláda

14.7.2011 15:28

Tak si to chod teda hodit…

SP

SP

15.7.2011 10:51

Lepsi by bylo, kdyby se mobil po spusteni takove aplikace hlasil jako HUD standard a fungoval by pak jako standardni touchpad (vyuzil by se treba i opticky trackpad) a treba i jako joystick a vyuzily by se gyroskopy a dalsi senzory… Ale to dulezite – BEZ PODPURNEHO SOFTWARE VE WINDOWS, proste ohlasil by se jako standardni device.

ppar

ppar

15.7.2011 19:22

Zkoušel jsem tuto aplikaci chvilku a vypadá, že jede. Je to super! :)

RSS (komentáře k článku)