Chytré hodinky pro vaši babičku vám zajistí klidný spánek

Movetime Family Watch MT43A představení

Telefony pro seniory jsou již mnoho let samostatnou kategorií, která má na trhu stálé zastoupení. Dokonce dnes existují i chytré telefony zaměřené na starší část populace. Slyšeli jste ale někdy o chytrých hodinkách pro seniory? Možná se to na první pohled nezdá, ale chytré hodinky můžou starším spoluobčanům velice pomáhat. Právě představené hodinky Movetime Family Watch MT43A od TCL vypadají velmi užitečně.

TCL tvrdí že hodinky pro seniory vytvořili se záměrem využít moderní technologii, tak aby pomohla starším lidem zůstat déle samostatní a přinesla větší klid jejich rodinám. Za tímto účelem jsou Movetime MT43A vybaveny řadou moderních senzorů. Detekce pádu, monitorování srdečního rytmu a hands-free vytáčení telefonních hovorů. Funkce, které starším lidem opravdu mohou hodně pomoci. Stejně tak připomenutí času, kdy si je třeba vzít léky nebo doporučení se chvíli hýbat. Pokud váš senior upadne, tak budete kontaktováni do 60 sekund a zároveň obdržíte jeho přesnou polohu. Movetime MT43A jsou proto vybaveny 4G připojením. Hodinky dokážou i upozornit na nepravidelný nebo příliš pomalý srdeční tep. Movetime Family Watch MT43A jsou dále vybaveny OLED displejem 41×48.5mm a grafické prostředí obsahuje velké ikony pro dobrou čitelnost. Hodinky mají přijít na trh tento podzim za cenu 229 EUR u nás tedy zhruba 6000Kč. Na rozdíl od mobilních telefonů pro seniory jsou tyto hodinky poměrně technologicky pokročilé a tomu odpovídá i cena.

TCL reveals smartwatch for seniors (Movetime Family Watch MT43A)

TCL reveals smartwatch for seniors (Movetime Family Watch MT43A)

Jakou techniku používají vaši prarodiče?

Zdroj: Verge,CNET

Petr Ludvík
O Autorovi - Petr Ludvík

Se smartphony jsem začal v roce 2004. Můj první Android byl T-Mobile G1 (2009). Vystřídal jsem většinu telefonů Google Nexus a Pixel. Posledních deset let… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)