Nadstavba nebo čistý Android? Smartphony Motorola E22 a E22i vás nechají vybrat

Motorola E22

Motorola bez jakýchkoli větších fanfár na svém globálním blogu v krátkosti představila dvojici smartphonů Motorola E22 a E22i. Dva levné smartphony, které by jinak mohly nejvíce zaujmout svou cenou s sebou nesou jedno specifikum. Zatímco jejich hardware je identický, rozdílný je použitý software.

Motorola E22 a E22i nabídnou totožný hardware

Motorola nepatří mezi výrobce, kteří by Android ve svých smartphonech modifikovali prostřednictvím vlastní nadstavby k nepoznání. Spíše razí přístup, kdy do systému implementuje jen několik vlastních aplikací a doplní jej o pár vychytávek, které čistému Androidu chybí. Přesto však výrobce vydal dva hardwarově identické modely. Ty odlišil právě použitím standardního Androidu 12 doplněného o lehkou nadstavbu a sázkou na Android 12 v “Go Edici” vytvořené pro slabší smartphony přímo Googlem. Hardware novinek přitom není úplně typický lowend jako například u novinek Realme či ultralevného Redmi od Xiaomi.

Motorola E22

Smartphony Motorola E22 a E22i mají k dispozici čipset Mediatek Helio G37 podpořený hned 4 GB operační paměti a pro uživatelská data je nachystáno 64GB úložiště. Plynulý chod systému by pak rád zužitkoval 6,5″ IPS displej o 90Hz obnovovací frekvenci, ale bohužel jen HD+ rozlišení. Baterie s kapacitou 4 020 mAh sice nepatří mezi rekordní, daný hardware by ale mohla vydržet napájet dostatečně dlouho. Velmi příjemným překvapením je pak nasazení stereo reproduktorů doplněných o Dolby Atmos a čtečka otisků prstů v napájecím tlačítku je pak už jen třešničkou na dortu. Škoda, že výrobce neuvádí, zda jsou telefony vybaveny NFC, v tomto ohledu jsme však spíše skeptičtí. Primární fotoaparát spoléhá na 16MPx snímač a je doplněn o 2MPx senzor hloubky ostrosti.

Obou novinek bychom se měli dočkat i v Evropě, konkrétní trhy však výrobce neuvádí. Stanovena je pak už i cena a to na 130 € (cca 3 200 Kč) za smartphone Motorola E22i s čistým Androidem 12 Go Edition. Pro příznivce softwarových vylepšení z dílny Motoroly je připraven model Motorola E22 za 140€ (cca 3 500 Kč).

Volili byste raději variantu s nadstavbou a “neočesaným” Androidem nebo čistý systém v podobě Android 12 Go Edition?

Zdroj: GSMArena.com

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)