Motorola chystá monstrum se 144Hz OLED displejem a 200Mpx fotoaparátem

motorola edge x30

Společnost Motorola, která momentálně patří pod křídla Lenovo představila minulý rok hned několik zajímavých modelů a letos v tom hodlá pokračovat. Podle nejnovějších informací totiž chystá telefon s kódovým označením Frontier, který nabídne velice zajímavou hardwarovou výbavu.

144Hz OLED, 200Mpx snímač a možná nový čipset

Před nedávnem jste mohli zaregistrovat představení vlajkového telefonu Motorola Edge X30, se kterou tento záhadný model sdílí hned několik specifikací, ovšem vypadá ještě lépe. Dominantou má být 6,67″ OLED displej s rozlišením Full HD+ a 144Hz obnovovací frekvencí. Pod kapotou má tikat čipset Qualcomm Snapdragon 8 Gen1, ovšem stejný únik naznačuje, že na tom může být telefon ještě lépe. Jak je to možné?

Samsung, který většinu těchto čipů vyrábí má totiž problémy s výrobou a tak se o některé z nich postará továrna TSMC. Právě v ní se má začít vyrábět čip Snapdragon 8 Gen2, ovšem dle našeho názoru je jeho brzký příchod vysoce nepravděpodobný. Vždyť Qualcomm představil svou vlajku teprve v prosinci.

Ať je to jak chce, dopomáhat mu má 8/12 GB RAM a 128/256GB úložiště. Hlavním snímačem má být pak Samsung S5KHP1, který disponuje 200Mpx rozlišením a vedle něj bychom měli nalézt ultraširoký Samsung S5KJN1SQ03 s 50Mpx rozlišením. Přidejte 125W nabíjení a 60Mpx selfie kamerku a máte telefon s opravdu nekompromisní výbavou. Bohužel jsme se nedozvěděl ani o přibližném datu představení.

Koupili byste si vlajkovou loď od Motoroly?

Zdroj: GSMArena

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním telefonem byl iPhone 3G. U Applu zůstal dodnes, ovšem zajímají ho i ostatní technologie, mezi něž patří i Android. Rád sportuje a v… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)