Morning Kit: budík s ranním informačním servisem

morning_kit_ico

Morning Kit je budík, který po probuzení poskytne užitečné informace, jako jsou předpověď počasí, naplánované události, kurzy měn, nebo poslední zprávy. S touto aplikací nebudete muset po ránu spouštět řadu programů, neboť vše podstatné dostanete naservírované na jedné obrazovce. Může vám také ukázat, jak vypadáte po ránu! Pojďme se podívat na to, co vám Morning Kit může nabídnout.

Morning Kit: budík s ranním informačním servisem Morning Kit: budík s ranním informačním servisem

Co Morning Kit slibuje?

Morning Kit je ve své podstatě budík, který ovšem navíc nabízí zobrazování informací, které potřebujete k úspěšnému zahájení dne. Můžete si prohlížet své plány na právě začínající den, předpověď počasí, novinové titulky, světový čas, kurzy měn, inspirující citáty a další údaje dle vašeho výběru.

Morning Kit / モーニングキット / 모닝키트

Morning Kit / モーニングキット / 모닝키트

Informační panely lze přizpůsobit tak, aby vyhovovaly vašim potřebám a životnímu stylu. Kromě toho lze měnit pozadí, včetně možnosti nastavení vlastního obrázku či fotografie.

Snadné použití informačních panelů Snadné použití informačních panelů

Jak Morning Kit funguje v praxi?

Aplikaci ve verzi 2.6.0 jsme nainstalovali na redakční Samsung Galaxy S3 s alternativní ROMkou CyanogenMod 11.0 M10 (Android 4.4.4). Po spuštění se uživatele ujme průvodce v podobě překryvné vrstvy, který přímo v prostředí programu vysvětlí některé základní principy ovládání, tedy konkrétně:

Tím jste se dozvěděli základní informace o tom, jak program ovládat, a ocitnete se v rozhraní programu, které je horizontálně rozděleno zhruba na dvě poloviny. V horní půlce jsou slibované informační panely, dolní polovinu obrazovky zabírají budíky.

Uživatelské rozhraní aplikace Morning Kit Uživatelské rozhraní aplikace Morning Kit

Klepnutím na informační panel můžete provést jeho nastavení, případně změnit prezentované informace. Na výběr je celkem dvanáct možných variant, ze kterých jsou ale čtyři dostupné až v placené verzi Pro.

Jaké informace Morning Kit poskytuje?

Na plochu si můžete vytáhnout následující informační panely:

Na obrazovce můžete celkem využít čtyři pozice v matici 2×2, pokud byste chtěli o dva více (2×3), máte možnost ve verzi Pro.

Morning Kit jako budík

Jak jsme si řekli v úvodu, Morning Kit je v první řadě budík. Jako takový tedy nabízí nastavení času buzení s následujícími možnostmi:

  • Opakované buzení v zadané dny v týdnu.
  • Nastavení názvu/titulku.
  • Volbu zvuku – na výběr je hudba, vyzváněcí tóny, nebo jeden vlastní tón Dream.
  • Zapnutí/vypnutí možnosti přispání (Snooze).
  • Povolení/zakázání vibrací.
  • Nastavení hlasitosti budíku.

Budíky lze rychle zapínat a vypínat přímo z úvodní obrazovky klepnutím na ikonu po pravé straně.

Z hlediska možností nastavení se jedná o průměrný budík, nabízející skutečně jen ty nejzákladnější funkce, který ale bude naprosté většině uživatelů postačovat.

Možnosti nastavení

Nastavení, do kterého se dostanete přes tlačítko v pravém dolním rohu, je pro lepší přehlednost rozděleno do čtyř sekcí.

V sekci Panel můžete snadno a rychle měnit rozložení zobrazovaných informací.

Na záložce Store najdete doplňky, které můžete dokoupit, případně možnost pořízení plné verze Pro (viz kapitola “Zdarma, nebo zaplatit?”).

V sekci Theme můžete změnit grafické téma aplikace, jazyk (aplikace na telefonu s českým rozhraním komunikuje anglicky, umí ale také čínsky, japonsky, korejsky, německy, francouzsky, španělsky a portugalsky), matici panelu (ve verzi zdarma jen 2×2, v placené i 2×3) a zapnout či vypnout zobrazení ikony budíku v oznamovací oblasti.

Zajímavé jsou témata Reflection (Mirror), zobrazující obraz snímaný přední kamerou telefonu, a Tranquility (Transparent), ukazující obraz ze zadního fotoaparátu. Můžete se tak při čtení informací podívat třeba i na to, jak vypadáte po ránu :).

Výchozí grafické téma Pastel Green Výchozí grafické téma Pastel Green

Přes poslední záložku Info můžete zobrazit informace o aplikaci a autorech, oznámkovat program v Obchodě Play, “olajkovat” na Facebooku, případně doporučit Morning Kit přátelům.

Zdarma, nebo zaplatit?

Aplikace je sama o sobě zdarma, nicméně jak jste jistě zjistili během čtení recenze, některé funkce jsou dostupné ve verzi Pro, která přijde na více než 60 Kč, případně je můžete aktivovat a zaplatit samostatně.

Jaké funkce jsou tedy za peníze?

Resumé

Spojit budík s informačním servisem do jedné aplikace je zajímavý nápad, hodný následování. Uživateli může ušetřit čas, který jinak potřebuje na spouštění série aplikací, z nichž čerpá nezbytnou ranní dávku informací a zpráv. Oceňujeme příjemné grafické prostředí s podporou široké škály skinů, jakož i originální téma v podobě “zrcadla”, snímajícího obraz přední kamerou telefonu. Líbí se nám filozofie informačních panelů a jejich jednoduché nastavení. Samotný budík je sice jen základní, nenabízí žádné pokročilé funkce, nicméně většině uživatelů poslouží k naprosté spokojenosti.

Výtku budeme mít k absenci lokalizace do češtiny, ocenili bychom také jednodušší zadávání zdrojů do panelu News, neboť získání adresy RSS kanálu není u všech webu právě jednoduché. Časem by mohly přibýt i další “boxíky” – namátkou nás napadá například zobrazování svátků, dopravních informací, konkrétních meteorologických dat (tlak vzduchu, vlhkost vzduchu) a další.

Poněkud rozporuplně vnímáme monetizaci aplikace – více než 60 korun za zpřístupnění všech funkcí nám připadá jako poměrně vysoká částka. Funkce lze sice zakoupit i jednotlivě, vyplatí se to ovšem jen tehdy, potřebujete-li jednu či dvě. Myslíme, že autoři mohli nasadit laťku o něco níže – třeba deset korun za jednu funkci by nám připadalo jako přívětivější politika. Špatnou ideou by také nebylo nabídnutí placené a “zadarmové” verze přímo v Obchodě Play. Můžeme ale konstatovat, že i bez placení nabídne Morning Kit zajímavé funkce a možnosti.

Chytrý budík Morning Kit si zatím stáhlo více než sto tisíc uživatelů a jeho průměrná známka v Obchodě Play je 4,2 z 5,0 možných. 17 MB velký balíček můžete stáhnout a instalovat na telefony a tablety s Androidem 2.3.3 a vyšším.

Morning Kit - Smart Alarm
Morning Kit - Smart Alarm

Mohlo by vás zajímat

No Image-02

Inteligentní budík: Sleep as an Droid

Aplikace Karel Kilián Karel Kilián
4 min. uložit na později

Komentáře (6)