Další ověřená identita v mobilu. Služba MojeID má aplikaci Klíč

MojeID aplikace Klíč 2FA

Česká služba MojeID, která mimo jiné zpřístupňuje i přihlašování k systémům státních institucí skrze Národní identitní autoritu (NIA), přichází s novou možností ověření totožnosti. Portfolio tzv. dvoufaktorového (2FA) ověřování u ní nyní doplňuje mobilní aplikace Klíč. S její pomocí je možné se k účtu bezpečně přihlásit po zadání hesla a následném “odkliknutí” notifikace v telefonu. Nový 2FA prvek doplňuje stávající možnost použít fyzický bezpečnostní klíč v podobě přívěsku.

MojeID Klíč
MojeID Klíč

“Aplikace MojeID Klíč zvyšuje zabezpečení účtu. K nutnosti znát heslo přidává ještě kontrolu vlastnictví mobilního zařízení, v němž je tato aplikace nainstalována a propojena s účtem. Ověření potom probíhá tak, že se při každém přihlášení do MojeID nebo do služeb třetích stran jeho prostřednictvím zobrazí v aplikaci požadavek, a teprve po jeho potvrzení se přihlášení dokončí,” stojí v popisu aplikace.

Zabezpečení aplikací Klíč je přitom dostatečné i pro napojení účtu na zmíněnou NIA, tzn. přihlašování ke službám veřejné správy a dalším institucím. Způsob ověření MojeID Klíčem se aktivuje v nastavení účtu. Aplikace umožňuje propojení pouze s jedním účtem.

Používáte digitální identitu v komunikaci s úřady? Jakou?

Zdroj: MojeID

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)