Menu

Modrý Google Pixel je opět k dostání v Google Store

4. října tohoto roku představil vyhledávací gigant své letošní chytré telefony Google Pixel. K dispozici byly ve třech variantách: stříbrné, černé a limitované edici “Really Blue”. Modrý Google Pixel však byl vyprodán během několika hodin a u limitované edice se předpokládalo, že tím momentem skončí. Jenže na začátku listopadu tiskový mluvčí Googlu na přímou otázku odpověděl, že společnost plánuje doplnění zásob telefonu v této barvě. Necelé tři týdny před Vánocemi přichází dobrá zpráva: modrý Google Pixel je opět k dostání v Google Store!

Případnou radost však kalí několik skutečností. Tou první je fakt, že v provedení “Really Blue” je dostupná jen 32GB verze pětipalcového Pixelu. Varianta se 128 GB, stejně jako jakákoli verze Pixelu XL v modré barvě, k dispozici není a je otázkou, zda někdy bude.

Modrý Google Pixel je opět k dostání v Google Store

Modrý Google Pixel je opět k dostání v Google Store

Cenovka je stejná, jako v případě ostatních variant Pixelu se 32GB úložištěm, tedy 649 dolarů (asi 16 600 Kč). Bohužel na českém trhu Google své telefony neprodává, navíc modrá verze je i tentokrát dostupná jen pro USA. V případě zájmu tedy budete muset využít jiných cest. Patrně nejjistějším způsobem je objednávka přes někoho, kdo žije ve Spojených státech. Dodávky mají být zahájeny v pátek 9. prosince.

Modrý Google Pixel jen ve 32GB verzi

Pro zájemce o větší verzi telefonu s velkým 128GB interním úložištěm zatím dobrou zprávu nemáme – tato varianta Pixelu XL je ve všech barvách nadále označena jako vyprodaná.

Je zřejmé, že uvedení méně obvyklé varianty telefonu je marketingovým tahem, který má přilákat zákazníky s tendencí odlišit se od ostatních. Velice dobře to ví například jihokorejský Samsung, který po stažení modelu S7 Note udržuje zájem zákazníků právě akčními modely. Z poslední doby můžeme zmínit korálově modré provedení modelu Galaxy S7 Edge či lesklou čerň pro řadu Galaxy S7 ve stylu iPhonu 7. V případě Googlu například loňské modely Nexusů žádné “akční” barvy nepřinesly, nicméně při této příležitosti nelze nevzpomenout na skutečně efektní červený Nexus 5. Modrý Google Pixel tak může být jednou z cest, jak tento telefon odlišit od konzervativních barev většiny ostatních výrobců.

Líbí se vám modrý Google Pixel? Co říkáte na to, že má modrý pouze zadní kryt, zatímco předek je bílý? Jakou další barvu Pixelu by mohl vyhledávací gigant nabídnout?

Zdroje: androidpolice.com, androidauthority.com, phonearena.com, pocketnow.com, 9to5google.com.

 

Komentáře

Uni

uni -191

5.12.2016 14:15

Tedy dát tomu dolu kulaté Home a přejdu článek jako “jo, iPhone 5c”…. (čelní pohled) To se Google moc nepovedlo (5c tedy byl možná čelně černý). Vzadu je to tedy hnus a to design více méně ignoruji (vzhled).
Nicméně otázka je, k čemu nám tak jako tak ta informace je, když to stejně v tom Store nemáme ať už to tam je, nebo ne:/
Určitě by měli udělat (RED) verzi, je ostuda, že ji nemají.

Pokia

5.12.2016 15:52

Jak se nám má líbit, když ho skoro nikdo na vlastní oči neviděl! Jinak je hrozně moderní prohlašovat jak je hnusnej a jak bych si ho nekoupil protože ho udělali v THC (jasně HTC). Vlastně naprosto stejné dejávu jakov vloni s N6P! Já bych si klidně Pixel kloupil jako rok starý stroj, ale nikdy nespadne na takovou cenu, kterou bych byl ochoten dát!
A tak jsem si letos za 11 koupil N6P a budu doufat, že mi dlouho vydrží :-). Potom co byly zveřejněny ceny Pixelu šel zase cenou nahoru i N6P, proč asi :-)

Irun66

z aplikace
6.12.2016 15:58

Podobnost s jabkem a cenová politika je kopírování jabka. Jediný rozdíl je v tom, že když budu chtít jabko, tak si jej jednoduše koupím…. Ať si pixel strčí Google někam…

RSS (komentáře k článku)