Moderní vysvědčení s QR kódem se budou rozdávat již letos

vysvedceni qr kody

Nový školní rok je za rohem. Pro studenty bude tento rok speciální v tom, že na vysvědčení nově najdou i QR kódy. Novinka je již od tohoto školního roku povinná.

Nastane konec přepisování vysvědčení?

I když se může zdát, že se novinka přichystala kvůli tomu, aby studenti nemohli tak jednoduše falšovat vysvědčení, skutečnost je jiná. Podle ministerstva školství QR kódy přidávají hlavně kvůli tomu, aby se urychlil přesun informací mezi školami. Pokud například žák přejde z jedné školy na druhou, tak již nebude potřeba přepisovat známky a výstupy. Místo toho se jednoduše načtou informace z QR kódu.

qr kod na vysvedceni skola Příklad informací uvedených v QR kódu a umístění kódu

Ze stránek ministerstva školství se dají vyčíst i informace, které budou v QR kódu uvedené. Tzv. datová věta bude obsahovat všechny údaje, které jsou na přední straně archu. A to i třeba s rodným číslem nebo celkovým hodnocením, ve stylu A – prospěl s vyznamenáním, B – prospěl, C – neprospěl.

QR kódy budou umístěny na zadní straně vedle podpisů učitele a ředitele. Změnou projde také velikost archu, o několik milimetrů bude kratší. Na některých školách již studenti mohli dostat vysvědčení s QR kódem tento školní rok, bylo to však volitelné a většina škol tak zatím neučinila. Od školního roku 2017/2018 už je to ale povinné.

Dostali jste už vy sami, nebo vaše díte vysvědčení s QR kódem?

Zdroj: msmt.cz

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)