Menu

Moderní vysvědčení s QR kódem se budou rozdávat již letos

Nový školní rok je za rohem. Pro studenty bude tento rok speciální v tom, že na vysvědčení nově najdou i QR kódy. Novinka je již od tohoto školního roku povinná.

Nastane konec přepisování vysvědčení?

I když se může zdát, že se novinka přichystala kvůli tomu, aby studenti nemohli tak jednoduše falšovat vysvědčení, skutečnost je jiná. Podle ministerstva školství QR kódy přidávají hlavně kvůli tomu, aby se urychlil přesun informací mezi školami. Pokud například žák přejde z jedné školy na druhou, tak již nebude potřeba přepisovat známky a výstupy. Místo toho se jednoduše načtou informace z QR kódu.

qr kod na vysvedceni skola

Příklad informací uvedených v QR kódu a umístění kódu

Ze stránek ministerstva školství se dají vyčíst i informace, které budou v QR kódu uvedené. Tzv. datová věta bude obsahovat všechny údaje, které jsou na přední straně archu. A to i třeba s rodným číslem nebo celkovým hodnocením, ve stylu A – prospěl s vyznamenáním, B – prospěl, C – neprospěl.

QR kódy budou umístěny na zadní straně vedle podpisů učitele a ředitele. Změnou projde také velikost archu, o několik milimetrů bude kratší. Na některých školách již studenti mohli dostat vysvědčení s QR kódem tento školní rok, bylo to však volitelné a většina škol tak zatím neučinila. Od školního roku 2017/2018 už je to ale povinné.

Dostali jste už vy sami, nebo vaše díte vysvědčení s QR kódem?

Zdroj: msmt.cz

 

Komentáře

Martin Velký

30.8.2017 22:09

Máme QR kódy na vysvědčení.

Spet

spet43 0

30.8.2017 22:12

Stálá klasika … čitelné rodné číslo, nevalidní csv

Hurvajs Spejblu

1.9.2017 17:37

A proč se vlastně musí rozdávat vysvědčení v papírové formě? Není to zbytečné?

RSS (komentáře k článku)