Menu

Mobogenie: Další zdroj aplikací pro váš Android

Také si občas říkáte, že by se hodila nějaká solidní alternativa k obchodu Google Play? Pak vám může pomoci služba jménem Mobogenie. Ta pod svá křídla sdružuje aplikace, které mnohdy v oficiálním obchodě ani nenajdeme. Všem se tak otevírají zcela nové možnosti v oblasti dosud neprobádaných aplikací.

Mobogenie - web

Jak Mobogenie funguje?

Samotný server funguje již nějakou dobu a během ní se na něm objevila celá řada zajímavých aplikací. Ty můžeme stahovat pomocí dvojice metod. Jednak formou PC, přičemž komunikace se serverem a stahování aplikací probíhá pomocí klienta určeného pro operační systém Windows. Ten nabízí jednoduché prostředí, ve kterém se snadno vyzná každý z vás. Ihned po instalaci tak můžeme začít stahovat aplikace a následně je přímo z prostředí klienta synchronizovat s Androidem.

Mobogenie

Druhou možnost nám dává stažení mobilní aplikace. Tu lze rovněž získat přímo z webu a pro její instalaci je nutné povolit “instalace z neznámých zdrojů”. Jestliže bychom hledali oficiální cestu, jak samotnou aplikaci získat z obchodu Google Play, bylo by naše hledání marné, neboť Mobogenie zcela logicky s Googlem neudržuje úplně přátelské vztahy.

Mobogenie - aplikace

Jakmile samotnou aplikaci nainstalujeme do našeho zařízení, můžeme stejně jako v případě počítačového klienta začít ihned stahovat aplikace a hry zcela zdarma. Faktem však zůstává, že při využívání těchto služeb je nutné dbát zvýšené bezpečnosti, neboť aplikace v ní dostupné neprocházejí oficiálním procesem schválení a jejich využívání je tak na vlastní riziko a je nutno počítat s tím, že se nevyhneme reklamám.

Využívání aplikací je na vlastní riziko

Aplikace, hry a ostatní obsah, který je možné získat pomocí služby Mobogenie pocházejí z neoficiálních zdrojů. Jejich využívání je tak na vlastní riziko a dbejte při něm prosím zvýšené opatrnosti.

 

Komentáře

Pepezdepa

13.5.2016 16:09

A mě přístup na web zablokoval eset ve firefox :)

platan11

13.5.2016 16:12

Také si občas říkáte, že by se hodila nějaká solidní alternativa k obchodu Google Play? Pak vám může pomoci služba jménem GetApk. Zdarma placené aplikace, tudíž nějaký Mobogenie zbytečný.

Craftmanek

13.5.2016 16:57

Si pamatuju doby, kdy jsem dostal do ruky první androidi kousek kde byl vedle obchodu play předinstalován nějaký 1mobile one … Tehdy jsem si myslel, že v tom obchodu play jsou placen věci, tak jsem tam vůbec nechodil a tak jsem chodil na ten 1mobile one, kde je taky tuna apek… a všechny zdarma! i ty co jsou na obchodu play placené..

Nathaniell

13.5.2016 20:55

Ja si teda Mobogenie pamatuju jako hnusny Adware, ktery nesel dat z Windowsu pryc a musel jsem kvuli nemu formatovat. Tomuto obchodu se budu vyhybat obrovskym obloukem.

doubt2doubt

14.5.2016 12:01

Dík za tip na Get Apk vypadá jako užitečný store. Používám FDroid na open source apk a Aptoide.
1mobile store mám taky, musí se mu v nastavení povypínat pár položek, jinak trochu opruzuje.

Tu mobogenii jsem vyzkoušel, tváří se to spíš víc jako spyware podobného typu svítilen, které chtějí hromadu zbytečných oprávnění, nevím k čemu by mobogenie měla mít právo číst a odesílat sms atd.
Všechna zbytečná oprávnění jsem před instalování mobogenii zakázal, apka funguje stabilně, ale neustále běží na pozadí, to GetApk, 1mobile ani Fdroid nedělá, takže že by fakt spyware? :)

Vyzálohoval jsem ji pro případ, že bych si z jejich store chtěl někdy něco stáhnout, ale odinstaloval jsem ji a nebudu ji využívat.

Tom_pavlat

Tomáš Pavlat 2

15.5.2016 15:47

Aptoide…

RSS (komentáře k článku)