Mini telefon Soyes XS3: Stojí pár korun, má Android a vejde se do dlaně

Mini telefon Soyes XS3

Sehnat dnes opravdu malý smartphone není snadné, trendy jsou displeje s úhlopříčkou alespoň 5″, a ty největší se přibližují sedmi. V menších úhlopříčkách je téměř nemožné vybrat slušné parametry, a o to zajímavější pak může být mini telefon Soyes XS3. Ten má úhlopříčku displeje pouhé 3 palce a parametry rozhodně neurazí. Jasně, není to kdovíjaký odvaz a na hry se nehodí, ovšem jako mobil pro nenáročného uživatele úplně stačí.

Soyes XS3 má OS Android a jistá omezení

Někomu bude design povědomý už na první pohled, čínský smartphone Soyes XS3 připomíná iPhone X. A to nejenom vnějším vzhledem, také některé aplikace se až nápadně podobají těm v iOS. Systém mini telefonu je každopádně jako jeden z mála postavený na Androidu; většina jiných mívá systém uzavřený. Konkrétně se tedy jedná o starý Android 6.0, na smartphonu najdete i Google Play, takže si můžete stáhnout základní aplikace. Ovládání je potom podobné, jak jste zvyklí z dnešních verzí systému.

Parametry mini telefonu Soyes XS3

S rozměry 91x47x9,8 mm je mobil opravdu malý, přesto má několik překvapení. Na výběr je ze dvou verzí, buď 2GB RAM s úložištěm 16 GB, nebo 3GB RAM s vnitřní pamětí 32 GB. Obě varianty pak podporují paměťové karty. Vložit lze micro SIM kartu, a pokud nevyužijete paměťovku, tak díky hybridnímu slotu i druhou nano SIM. Jako procesor využil výrobce MediaTek 6737. Displej má phlopříčku zmíněné 3″ a rozlišení 854×480 pixelů. Tělo má kovový rámeček a skleněnou přední i zadní stranu s tvrdostí 9H.

Baterie o velikosti 1 580 mAh udrží mini telefon v provozu zhruba den, což vychází i z feedbacku zákazníků. Překvapivě má i USB-C a díky tomu rovněž funkci rychlého nabíjení (no ne až tak, ale dobrý). Baterii doplníte z 0 na 100 do hodiny. Výrobce slibuje funkčnost v evropském 4G pásmu, podpora Wi-Fi, bluetooth a GPS je samozřejmostí. Přední i zadní fotoaparáty nabízí rozlišení 5 Mpx, moc bych od nich proto neočekával, ale na nějaké základy stačí. Výkonnější verze zvládá i podporu odemykání obličejem. Snad jediný nedostatek je absence 3,5mm jack konektoru, sluchátka se tak připojují přes USB-C.

K dostání je mini telefon Soxes XS3 v barvách černá, bílá, zlatá a fialovo-modro-nějaká. Za mě nevypadá vůbec špatně a určitě postačí člověku, který potřebuje výhradně volat a vyžaduje od mobilu minimální rozměry. Samotné psaní pak vzhledem k malé klávesnici hodnotí někteří uživatelé jako obtížnější, s tím se dá ovšem počítat. Cenou 80-113 USD, tj. 1 840 – 2 800 Kč se vejde i do kategorie levných čínských telefonů do 2 500 Kč.

Jak se vám mini telefon Soyes XS3 líbí?

Kde koupit: AliExpress

Lukáš Altman
O Autorovi - Lukáš Altman

Ahoj. Baví mě technologie a aplikace, které usnadňují každodenní život. Ve své tvorbě rád používám konstruktivní kritiku, fandím značkám jako Huawei, Honor nebo Xiaomi. více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)