MHD Tabule: Zmeškaný vlak, autobus či “šalina” minulostí

MHD Tabule – nahledak

Stalo se vám již někdy, že se u vás zastavil někdo ze známých, a po čase se vás zeptal, kdy mu jede nějaký bus, metro či šalina? A co jste udělali? Buď jste mohli sednout k PC, najít si na internetu spoj a najít čas. Nebo jste mohli vytáhnout papírové jízdní řády (jen v některých městech) a najít tu správnou linku. A nebo je tu ještě třetí možnost, mohli jste vzít smartphone, otevřít aplikaci IDOS nebo Pubtran, zadat odjezdovou a cílovou stanici a doufat, že vaše město stále patří mezi ty, se kterými aplikace pracují. Je tu ale ještě jedna možnost. Aplikaci MHD Tabule totiž stačí jednou nastavit a používat na jedno tapnutí.

 

MHD Tabule jsou jednodušší než ty na zastávce

Úkol aplikace je jasný. Zobrazit vám všechny odjezdy z vámi zvolené zastávky na vámi zvolenou zastávku. Ty si nadefinujete při prvním spuštění a pak už stačí jen otevřít přehled časů odjezdů. Pokud potřebujete být v cílové zastávce na čas, stačí si vybrat konkrétní spoj a tapnout na něj. Vyskočí na vás okénko, kde si můžete zadat kolik minut před odjezdem vás má aplikace upozornit. Pokud si vyberete vícero tras, můžete jim nastavit odlišné barvy, abyste je rozeznali na první pohled. Navíc si můžete vybrané tabule stáhnout do smartphonu a používat je offline.

Použití je tedy opravdu jednoduché. A složité není ani nastavení aplikace. Hned na první příčce menu nastavení najdete možnost změny barevného tématu. Na výběr máte z tmavě modrého nebo tmavě zeleného záhlaví aplikace. Dále si můžete nastavit, kolik spojů se pro danou trasu bude ve výčtu zobrazovat. Minimum je 5 a maximum 50. MHD Tabule vám samozřejmě nabídnou i již zmíněnou notifikaci před odjezdem, takže si ještě můžete nastavit zvuk, abyste aplikaci okamžitě poznali.

Jelikož je pro aplikaci MHD Tabule důležité, aby její používání bylo rychlé a snadné, samozřejmostí je widget, který zobrazuje aktuální výčet spojů na vámi zvolené trase. Ten pak zobrazuje záhlaví v barvě vybrané trasy. Zvolit si můžete i barvu pozadí, konkrétně černou nebo bílou.

MHD Tabule - Screenshot aplikace (11)

Pokud jde o města, jsou dostupná snad všechna města, ve kterých MHD funguje. Zkoušeli jsme dokonce města, ve kterých doopravdy jezdí jen pouhé dvě linky, a i taková města jsou v aplikaci obsažena. Nemusíte mít tedy strach, že se nedostane právě na vás, protože vaše město není ani velké, ani známé. Pokud v něm MHD funguje, jistě bude v seznamu.

Aplikace MHD Tabule patří rozhodně mezi ty užitečné. Pokud jsem byl donucen přemisťovat se po městě v MHD, donedávna jsem používal aplikaci Pubtran. V době, kdy aplikace procházela velkou akvizicí, jsem však přišel o snadné vyhledávání MHD spojů a hledal za ni náhradu. Aplikace MHD Tabule sice nenahradí Pubtran nebo IDOS zcela a bude žít vedle nich, použití pro MHD je však nesrovnatelně jednodušší a hlavně rychlejší.

MHD Tabule
MHD Tabule

Zdroj: Petr Pyszko

Daniel Macho
O Autorovi - Daniel Macho

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)