Mezinárodní verze Sony Xperia Z1f bude představena 3. ledna

z1f_ico

Na začátku října jsme ve článku Telefon Sony Xperia Z1 f: verze „mini“, jak má být psali o “zmenšené verzi” vlajkové lodi, která měla být dostupná pouze v Japonsku u operátora NTT DoCoMo.

Mezinárodní verze Sony Xperia Z1f bude představena 3. ledna Mezinárodní verze Sony Xperia Z1f bude představena 3. ledna

Prodeje v zemi vycházejícího slunce začaly minulý týden, kdy se ukázalo, že o telefon s menším displejem, ale vysokým výkonem, je mezi zákazníky zájem. Xperia Z1f se prakticky hned stala nejprodávanějším mobilem – dokonce předběhla v prodejích chytrý telefon Apple iPhone 5S, kterým v Japonsku tradičně patří první místo.

Podle posledních informací svítá naděje i pro zbytek světa – začíná to totiž vypadat, že 3. ledna před veletrhem CES Sony představí “mezinárodní verzi” Xperie Z1f. Telefon by měl mít následující technické parametry:

  • Obrazovka: 4,3″ HD IPS, rozlišení 720 x 1280 obrazových bodů
  • Procesor: čtyřjádrový Qualcomm Snapdragon 800 na 2,2 GHz
  • Operační paměť: 2 GB
  • Fotoaparát: 20,7 Mpx
  • Baterie: 2 300 mAh
Mezinárodní verze Sony Xperia Z1f bude představena 3. ledna Mezinárodní verze Sony Xperia Z1f bude představena 3. ledna

Rozdíly mezi Z1 a Z1f jsou ve velikosti obrazovky (5″ proti 4,3″), menším rozlišení (Full HD vs HD Ready) a velikosti baterie (3000 mAh vs 2300 mAh).

Z hlediska ceny bude telefon přes menší rozměry patřit do nejvyšší třídy – v Česku se Sony Xperia Z1 prodává v průměru za 16 418 Kč. Některé zahraniční zdroje spekulují, že model má kódové jméno “i3” a cenovku 675 dolarů, což je v přepočtu bez daně a cla asi 13 500 Kč.

Zdroje: 4PDA, 4PDA, Phone Arena, Phone Arena, SEMC blog a Google Phones.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (75)