TOPlist

Metal for Facebook: Odlehčená a úsporná alternativa Facebooku

Metal-for-Facebook-head

Aplikace Metal nabídne všechny standardní funkce, které pro prohlížení Facebooku potřebujete. Chlubí se ale tím, že v porovnání s ostatními aplikacemi pro prohlížení Facebooku je o mnoho lehčí, a to nejen co se velikosti týče. Díky tomu je aplikace velmi úsporná. Uživatele jistě potěší možnost zvolení doby, ve které se aplikace synchronizuje. Vlastník zařízení s AMOLED displejem zase ocení možnost zapnout téma, ve kterém dominuje pravá černá barva. Úsporu baterie dozajista zaznamenáte.

Metal nabídne zajímavé funkce navíc

Uživatelsky nastavitelncýh funkcí je poměrně dost. V notifikační liště si můžete například zapnout Metal panel, ve kterém můžete v rychlosti zkontrolovat počet nových zpráv, žádostí o přátelství nebo také počet oznámení. Pomocí tohoto panelu si můžete spustit aplikaci ve zmenšeném okně, čímž se zřejmě vývojář snažil navodit dojem multitaskingu. Opravdový multitasking si ale představujeme trochu jinak. Tato funkce se proto hodí pouze k příležitostnému použití a alespoň pro nás je její přínos oproti pouhému přepnutí aplikace minimální.

Možnost vypnutí načítání obrázků ušetří data

Pro šetření limitu vašeho mobilního připojení k internetu je k dispozici možnost vypnutí načítání obrázků. Přepínání mezi mobilní/PC verzí stránek a prohlížení stránek s otočeným displejem dozajista neurazí. Aplikace také podporuje uzamknutí přístupu k Facebooku pomocí hesla, což nelze považovat za zrovna praktické. Na druhou stranu ale možnost odemknutí aplikace pomocí čtečky otisků prstů můžeme označit za značně praktičtější.

Metal nabízí rychlý přechod mezi Metalem pro Facebook a Metalem pro Twitter. V případě, že tedy máte účet na Facebooku i na Twitteru, můžete mezi nimi pomocí postranního panelu velmi rychle přepínat. Zde je už časová úspora v porovnání s nepraktickým multitaskingem viditelná. Aplikaci můžete stahovat zdarma z Google Play. Za příplatek se vám dostane verze s material designem.

Metal
Metal
Jakub Schusser
O Autorovi - Jakub Schusser

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)