Menu

Metal for Facebook: Odlehčená a úsporná alternativa Facebooku

Aplikace Metal nabídne všechny standardní funkce, které pro prohlížení Facebooku potřebujete. Chlubí se ale tím, že v porovnání s ostatními aplikacemi pro prohlížení Facebooku je o mnoho lehčí, a to nejen co se velikosti týče. Díky tomu je aplikace velmi úsporná. Uživatele jistě potěší možnost zvolení doby, ve které se aplikace synchronizuje. Vlastník zařízení s AMOLED displejem zase ocení možnost zapnout téma, ve kterém dominuje pravá černá barva. Úsporu baterie dozajista zaznamenáte.

Metal nabídne zajímavé funkce navíc

Uživatelsky nastavitelncýh funkcí je poměrně dost. V notifikační liště si můžete například zapnout Metal panel, ve kterém můžete v rychlosti zkontrolovat počet nových zpráv, žádostí o přátelství nebo také počet oznámení. Pomocí tohoto panelu si můžete spustit aplikaci ve zmenšeném okně, čímž se zřejmě vývojář snažil navodit dojem multitaskingu. Opravdový multitasking si ale představujeme trochu jinak. Tato funkce se proto hodí pouze k příležitostnému použití a alespoň pro nás je její přínos oproti pouhému přepnutí aplikace minimální.

Možnost vypnutí načítání obrázků ušetří data

Pro šetření limitu vašeho mobilního připojení k internetu je k dispozici možnost vypnutí načítání obrázků. Přepínání mezi mobilní/PC verzí stránek a prohlížení stránek s otočeným displejem dozajista neurazí. Aplikace také podporuje uzamknutí přístupu k Facebooku pomocí hesla, což nelze považovat za zrovna praktické. Na druhou stranu ale možnost odemknutí aplikace pomocí čtečky otisků prstů můžeme označit za značně praktičtější.

Metal nabízí rychlý přechod mezi Metalem pro Facebook a Metalem pro Twitter. V případě, že tedy máte účet na Facebooku i na Twitteru, můžete mezi nimi pomocí postranního panelu velmi rychle přepínat. Zde je už časová úspora v porovnání s nepraktickým multitaskingem viditelná. Aplikaci můžete stahovat zdarma z Google Play. Za příplatek se vám dostane verze s material designem.

 

Komentáře

Sekanec

sekanec 0

z aplikace
24.2.2016 16:33

Mal som to asi mesiac nainstalovane ale nakoniec som to odinstsloval. Pouzivam Operu Mini na FB a staci mi to. Opera dokaze odosielat info o novych spravach na Fb do stavovej listy. Viac mi netreba. Nezere to RAM a hlavne Bateriu.

TylerManifesto

TylerManifesto 0

z aplikace
24.2.2016 21:41

Nejlepší Alternativa jaka mize byt!!! Pouzivam uz dlouho a spokojenost.Jen nejdou ukladat fotky .. musim delat screeny..jinak fajn :)

Fan Da

z aplikace
24.2.2016 21:46

ale neoznamuje prichozi zpravy :/

Karos

z aplikace
25.2.2016 6:12

Používám dlouho, vyhovuje rychlé načítání a obrázky se po zvětšení dají stáhnout také. Navíc nemusím instalovat messenger, zprávy jsou součástí aplikace.

Fazol_00748

25.2.2016 7:47

Taky pouzivam uz nejaky patek. Spokojenost. Na androidu 4.x to nefungovalo jak melo, ale na 5.x uz to facha vse jak ma.

SeppWinkler

SeppWinkler 18

25.2.2016 14:22

Ako je to zabezpečené proti zneužitiu prihlasovacích údajov? Je to apka tretej strany a pre prihlásenie do FB bude asi potrebné zadať aj meno aj heslo. Nemôže potom apka zbierať tieto údaje pre vývojára? Toto e dôvod, prečo používam FB Lite, je priamo od FB a úplne stačí.

RSS (komentáře k článku)