Populární zahraniční síť Threads v prosinci konečně zamíří do Evropy!

Threads
  • Sociální síť Threads byla spuštěna v červnu 2023
  • Síť má být podobná Twitteru
  • Na evropském trhu bude k dispozici od prosince

V červnu letošního roku byla zveřejněna nová sociální síť, která má fungovat na podobné bázi jako Twitter. Threads je dalším produktem Mety a rychle si našel své vlastní místo, spousta uživatelů Twitteru opustila své působiště na síti a přesunula se právě na tuto novinku. Bohužel to mělo háček, služba byla dostupná po celém svět, kromě Evropské únie. Tomu je ale ovšem konec, od prosince se můžeme těšit na spuštění platformy i na území Evropy.

Threads je sociální síť spojená s Instagramem a online služba pro sdílení mediálního obsahu provozovaná společností Meta Platforms, podobně jako například Twitter. Aplikace umožňuje uživatelům přispívat a sdílet texty, obrázky a videa, a také interakci s příspěvky ostatních uživatelů prostřednictvím odpovědí, přeposílání kamarádům a samozřejmě také lajků. Threads nebyl dosud v Evropě údajně díky nařízením EU, avšak nyní se zdá, že už Meta našla řešení takové, aby bylo v souladu s předpisy.

Why Threads is a bigger deal than you think.

Why Threads is a bigger deal than you think.

Threads nabídne dvě základní možnosti pro své uživatele. První možností je využívat platformu bez nutnosti vytvoření účtu, což umožní uživatelům prohlížet si obsah a příspěvky ostatních uživatelů bez jakékoli registrace nebo přihlášení. Druhou možností je vytvořit si vlastní profil a nejen prohlížet obsah, ale aktivně přispívat vlastními příspěvky. Za rozšíření do Evropy údajně může také možnost smazání účtu nezávisle na účtu Instagramovém. Analytička Debra Aho Williams tvrdí, že do roku 2024 by platforma mohla zaznamenat až 40 milionů nových účtů. Příchod sítě je také často spojován s haprujícím působením Twitteru, kterému by také mohl konkurovat.

Threads, an Instagram app
Threads, an Instagram app

Vyzkoušíte Threads?

Zdroj: 9to5Google

Zuzana Přibylová
O Autorovi - Zuzana Přibylová

Od dětství ji fascinovaly nejnovější technologie, počítače a veškeré druhy herních konzolí. S PlayStationem 1 a později Xboxem 360 začala její vášeň pro herní svět,… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)