TOPlist

Messenger dostal obří aktualizaci! Tohle je 5 nejlepších novinek

messenger aktualizace
  • Společnost Meta vydala jednu z největších aktualizací Messengeru poslední doby
  • Přináší hromadu novinek, které známe z WhatsAppu
  • Testuje se také posílání médií v lepší kvalitě

Společnost Meta právě vypustila do světa velkou aktualizaci aplikace Messenger, která přidává dlouho očekáváné funkce. Některé z nich jsou praktické, jiné mají zaručit lepší zabezpečení a soukromí.

Jednou z nejvýraznějších inovací je implementace end-to-end šifrování ve výchozím nastavení pro všechny uživatele. Tento krok je zcela pochopitelný, Facebook, respektive Meta s ním přichází sice trochu pozdě, ale lepší než nikdy. Například WhatsApp, který patří do stejné stáje nabízí end-to-end (ve výchozím nastavení) už několik let.

Kromě zvýšené bezpečnosti přináší Messenger několik dalších funkcí, většina z nich je poměrně užitečných. Za zmínku stojí například:

Úpravy zpráv

Tato dlouho očekávaná funkce umožňuje uživatelům upravit odeslané zprávy do 15 minut od jejich odeslání. Jde tedy o stejný přístup jako na WhatsAppu, opět přichází docela pozdě, na konkurenčních platformách je možnost upravení textu standardem, odpadne tak otravné hvězdičkování, jakožto symbol opravy. Tedy alespoň za předpokladu, že se funkci naučí uživatelé využívat.

messenger úprava zpráv

Mizející zprávy

Další fajn novinkou je funkce Mizející zprávy, která umožňuje uživateli nastavit čas, po kterém se zpráva automaticky smaže. To je sice poměrně specifická novinka, ale v některých případech se může hodit.

messenger mizející zprávy

Skrytí potvrzení o přečtení

No konečně! Tuhle funkci ocením zdaleka nejvíce, možnost skrýt potvrzení o přečtení je opět součástí několika dalších platforem, například WhatsAppu. Už tedy nebudete muset okamžitě reagovat (abyste nebyli za ignoranty) na zprávy, které vám někdo pošle, přestože si je chcete přečíst.

Nové možnosti u hlasových zpráv

„Hlasovky“ jsou populárnější než kdy dříve a možnost přehrávat je 1,5x a 2x rychlostí rozhodně potěší mnohé uživatele. Zejména ty, jejichž přátelé se mají problém vyjádřit a posílají několikaminutové monology. Mimo to bude možné pokračovat v přehrávání přesně tam kde jste skončili.

V neposlední řadě Meta testuje také vylepšení kvality fotografií a videí, nově bude možné odesílat je v HD kvalitě. Co přesně to ale znamená zatím nevíme. Je potřeba zmínit, že se aktualizace šíří postupně, v době psaní článku jsem ji ještě neměl k dispozici.

messenger média

Která novinka vám udělá největší radost?

Zdroj: about.fb.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)