Messenger připravuje novou funkci, umožní sdílení obrazovky

sdílení obrazovky messenger

Možnost sdílení obrazovky je velice užitečnou funkcí často využívanou při pracovních a konferenčních hovorech. Své využití však může nepochybně najít také na poli osobní komunikace, například při vysvětlení nějakého postupu. Část kódu aplikace Messenger naznačuje, že by se sdílení obrazovky mohlo brzy stát součástí také této komunikační platformy.

Zárodky nové funkce určené pro sdílení obrazovky v rámci aplikace Messenger objevila blogerka Jane Manchun Wong, která se zabývá zkoumáním kódu aplikací a objevováním dosud nepředstavených funkcí. Dle jejích slov je tato novinka prozatím nazývána „Share your screen together“. Jakmile je aktivována umožňuje uživatelům sdílet vše, co aktuálně probíhá na obrazovce zařízení a zobrazovat tyto informace v reálném čase.

Sdílení obrazovky pomocí aplikace Messenger tak může pomoci například při plánování dovolené, spolupráce na školním projektu, nebo napomoci během řešení nějakého problému se zařízením. Během sdílení obrazovky aplikace odebere práva pro fotoaparát, prozatím tedy není umožněno zároveň sdílet svůj obraz a to, co se právě děje na obrazovce zařízení. Přidaná funkce by pak odstranila nutnost instalace dalších aplikací, které uživatelé používají pouze pro toto sdílení.

Využili byste sdílení obrazovky v aplikaci Messenger?

Zdroj: Android Police

Barbora Koďousková
O Autorovi - Barbora Koďousková

Už jako malá propadla kouzlu počítačů a probouzejících se technologií. Své nejnovější poznatky vždy nadšeně sdílela se svým okolím. Přes svůj první, tlačítkový telefon Ericsson… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)