Messenger Rooms přicházejí s novinkami, na co se můžeme těšit?

Messenger Místnosti 1

Messenger Rooms (česky místnosti) jsou jednou z nejnovějších funkcí facebookové komunikační platformy Messenger. Uživatele lákají na limit padesáti účastníků hovoru a nad konkurenty, jako je Zoom nebo Microsoft Teams, vynikají zejména dostupností a rychlostí zahájení videochatu, kterou lze spustit přímo z Messengeru. Nyní to vypadá, že se brzy dočkáme pokročilejší správy místností a nových funkcí, jako je změna pozadí.

V průběhu následujících několika dnů bychom měli zaznamenat nové rozložení, díky kterému půjde místnosti zahajovat přímo z karty „Chaty“. Zde nám pak aktualizace Messenger Rooms, respektive Messengeru, poskytne také přehled o všech zahájených konferencích nebo videohovorech, do kterých jsme pozvaní. Všechny tyto položky najdeme v sekci příběhů, tedy hned nad výpisem konverzací.

messenger místnosti

Při vytváření nové místnosti ji navíc bude možné tematicky označit. Můžeme si vybrat z předpřipravených kategorií (například rodina nebo studijní skupina) či vytvořit své vlastní téma. Mimo to pak Messenger Rooms nově umožní také plánování videokonference. Při zakládání místnosti tak dostaneme příležitost stanovit datum a čas, přičemž nás aplikace následně upozorní na její zahájení.

messenger rooms

Dle dostupných informací bychom se v následujících týdnech měli dočkat také možnosti pro změnu pozadí. Najdeme ji u stávajících AR efektů Messengeru a budeme si moct vybrat mezi připravenými kulisami, videem ve smyčce či vlastní fotografií.

Používáte Messenger Rooms, nebo zůstáváte u jiných platforem?

Zdroj: Android Police

Barbora Koďousková
O Autorovi - Barbora Koďousková

Už jako malá propadla kouzlu počítačů a probouzejících se technologií. Své nejnovější poznatky vždy nadšeně sdílela se svým okolím. Přes svůj první, tlačítkový telefon Ericsson… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)