Facebook chce zrychlit Messenger, přesouvá hry do hlavní aplikace

facebook messenger hry

Společnost Facebook oznámila novinku v rámci optimalizace platformy Messenger, hry, které na ní byly do nynějška dostupné přesune do herní sekce v rámci hlavní aplikace Facebook. Důvodem pro toto rozhodnutí je snaha o zrychlení a zjednodušení chatovací platformy Messenger, která v sobě integruje celou řadu nástrojů a funkcí, jež zvyšují náročnost aplikace.

Messenger bude jednodušší a přívětivější hry najdete na Facebooku

Záložka umožňující hrát hry v rámci sociální sítě Facebook je dostupná již několik let. Nyní se z ní vývojáři snaží vytvořit centrum, které bude všechny minihry i ostatní „Instant Games“ sdružovat na jednom místě. Toto snažení jde ruku v ruce s dalším cílem vývojářů populární komunikační platformy Messenger, kde by měly hry v rámci optimalizace rychlosti a uživatelské přívětivosti naopak zmizet. Tato migrace bude probíhat v několika fázích a měla by začít v průběhu léta. Aby byl zajištěn plynulý přechod, budou moci hráči pro přístup na Messenger hry i nadále využívat chatovací roboty. Samotná hra se však přepne již pod aplikaci Facebook.

Tvůrci si od nového řešení slibují lepší prostředí pro vývojáře i hráče, kvalitnější hry a také integritu herní platformy. Stejně tak vyzývají vývojáře i hráče k tomu, aby zaslali svůj názor na fungování nového přístupu a svými připomínkami tak napomohli rozšíření a zlepšení herního prostředí. První změny by měly přijít s další aktualizací aplikace Messenger. Aktuálně je změna pro Messenger hry avizována pouze na zařízení s iOS. Vzhledem k popularitě a fungování aplikace se však dá předpokládat, že se změna brzy dotkne také uživatelů Androidu.

Hrajete hry na Messengeru?

Zdroj: Facebook games

Barbora Koďousková
O Autorovi - Barbora Koďousková

Už jako malá propadla kouzlu počítačů a probouzejících se technologií. Své nejnovější poznatky vždy nadšeně sdílela se svým okolím. Přes svůj první, tlačítkový telefon Ericsson… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)