2 řešení pro alternativní menu s aplikacemi

samsung galaxy náhled

Menu s aplikacemi je pro čistý Android a spoustu nástaveb zavedenou klasikou. Šuplík je jednou z funkcí, jak učinit obsah telefonu přehlednější – aplikace jsou odděleny od samotné plochy, řazeny abecedně či podle četnosti používání. Pokud jste na menu s aplikacemi zvyklí, ale uvítali byste další alternativy v podobě funkcí nebo vzhledu, vyzkoušejte následující aplikace.

Integrované menu aplikací lze změnit

Nabídka aplikací je pro čistý Android už ikonickou jistotou. Ačkoli prvotní spekulace o Androidu N hovořily o zrušení menu – podobně jako v MIUI nebo EMUI nástavbách – šuplík nakonec zůstal.

Pokud jste jeden ze zastánců klasického menu se všemi aplikacemi, 2 tipy z Google Play pomohou okoukaný šuplík plný obsahu ozvláštnit a přidat funkce navíc.

Android N-4

1. Quick Drawer

Většina launcherů nabízí na abecedně řazené menu aplikací a umožňují rovněž abecední vyhledávání. S aplikací Quick Drawer lze obohatit menu o dvě nové kategorie – kromě abecedního řazení se vám dostane seznamu naposled spuštěných nejčastěji používaných aplikací. 

Praktická aplikace není součást launcheru, což ocení uživatelé, kteří chtějí skutečně vyměnit pouze nabídku aplikací. Předinstalovaný šuplík však Quick Drawer nenahradí automaticky – je potřeba používat jeho ikonu, abyste se dostali k té správné nabídce. Pokud používáte Nova Launcher, lze ikoně s nabídkou aplikací přiřadit alternativní funkci Quick Drawer.

Quick Drawer
Quick Drawer

2. App Swap

Aplikace App Swap se chlubí zajímavou funkcí – do menu se dostanete ze stahovací lišty. Nastavení však obsahuje mnohem více fíglů.

Do menu aplikací se nedostanete jen skrze notifikační lištu, díky funkci Edge Launch i přejetím prstu do okraje obrazovky. Alternativní nabídka navíc řadí aplikace podle funkcí do jednotlivých kategorií – pokud se vám zařazení některé z aplikací nebude zdát přesná, lze nastavení jednoduše změnit a přiřadit jí tag. Praktické vyhledávání pomocí integrované T9 klávesnice hledá i mezi kontakty a dalším obsahem.

App Swap Drawer - T9 Search
App Swap Drawer - T9 Search

Další nastavení obsahuje i skrývání vybraných aplikací, nastavení nejčastěji používaného obsahu nebo podporu alternativních balíčků ikon. App Swap nejen dobře vypadá – je také spolehlivý a rychlý.

Jakému menu s aplikacemi dáváte přednost?

Používáte menu s aplikacemi? Pokud ano, spoléháte na integrované provedení nabídky nebo dáváte přednost řešení aplikací třetím stranám? U nás jednoznačně vítězí App Swap – ať už kvůli svému vzhledu nebo velkému zástupu funkcí.

Zdroj: GT

Johanna Kovaczicz
O Autorovi - Johanna Kovaczicz

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)

+ Přidat článek

Další zajímavosti

+ Přidat článek