TOPlist

MediaTek MT 6595 – možná výkonnější než Snapdragon 805

MediaTek MT 6595 – cover

Procesory MediaTek jsou nám známy především z přístrojů střední a nižší cenové a výkonnostní třídy. Jak to ale vypadá, tak i MediaTek se neustále zlepšuje, a když je potřeba, umí pořádně zatopit pod kotlem. Výrobce by se rád vymanil z postavení toho horšího na trhu, k čemuž mu má pomoct chystaná novinka MediaTek MT 6595. Firma o ní tvrdí, že se jedná o nejvýkonnější zařízení na trhu.

MediaTek MT 6595 - ilustrační

Co se samotného octa procesoru MediaTek MT 6595 týče, rekordní výkonnost má být zajištěna použitím nových jader Cortex A-17, které nahrazují Cortex A-9 a přináší o 60 % vyšší výkon. Nová je též grafika – Rogue PowerVR Series6. O podporu 4K videa se stará Mali V500. Zajímavá je i technologie LPAE (Large Physical Address Extensions), jež má zajistit podobnou paměťovou propustnost jako 64-bitové procesory. Technologie LPAE není vše. MediaTek dále vyvinul tzv. Display Processor. Ten se má starat o úkony spojené s dotykovou obrazovkou a uvolnit výpočetní výkon pro další potřeby. Procesoru nechybí ani podpora LTE či bezdrátového nabíjení.

Cortex_A17_Diagram_Wide

Stejně jako další osmijádrové procesory MediaTek vsadil na architekturu big.LITTLE, která nabízí čtyři hlavní výkonná jádra a čtyři úsporná. Podle informací budou moct, za určitých podmínek, fungovat všechna jádra naráz. To už by měl být přímo výpočetní uragán. První zařízení bychom mohli spatřit koncem roku. Cena nebyla stanovena, ale jak známe MediaTek, poměr cena výkon bude rozhodně přijatelný.

MediaTek - procesor

Vadilo by vám mít v telefonu procesor značky MediaTek?

Zdroj: GSMarena.

Matěj Machytka
O Autorovi - Matěj Machytka

Akční a věčně pozitivní člověk, studující svůj vysněný obor - marketingovou komunikaci a PR. Ujíždím na elektronické hudbě, zajímám se o DJing a jsem pravidelným… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (21)