Qualcomm v ohrožení! Největší soupeř bude představen 6. listopadu

Mediatek
  • Mediatek Dimensity 9300 bude jedním z nejvýkonnějších procesorů současnosti
  • Představení proběhne za dva týdny v Číně
  • Korunovaci může zhatit Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3

Mediatek Dimensity 9300 získal v Antutu přes 2 miliony bodů, to je naprosto impozantní skóre, které zásadním způsobem překonává současný Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2. Ale Qualcomm samozřejmě nespí, právě v těchto dnech proběhne oficiální představení nové generace procesorů a očekáváme, že Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3 na tom bude s výkonem hodně podobně, možná dokonce lépe. Souboj obou procesorů bude nepochybně jedním z taháků roku 2023. A nyní už víme, kdy Mediatek svou raketu oficiálně představí. Premiéra proběhne 6. listopadu v Číně.

Mediatek9300launch

Moderní procesory samozřejmě nejsou o skóre v Antutu Benchmark. Ale dva miliony bodů v případě Dimensity 9300 ukazují, že Mediatek v poslední době ušel obrovský kus cesty. Ostatně sám nyní používám Xiaomi 13T Pro s procesorem Mediatek Dimensity 9200+ a je to pořádný rychlík, v Antutu překonal snadno hranici 1,5 milionu bodů, přitom je to procesor úsporný a nemá problémy s přehříváním.

Mediatek 9300 bude ještě lepší. Zaujme už nezvyklá architektura… Kombinace čtyř výkonných jader Cortex-X4 a čtyř jader Cortex-A720 by měla zajistit dokonalý chod procesoru za všech okolností. Hlavní jádro (pokud jej tak můžeme nazvat) běží na frekvenci 3,25 GHZ, další tři jádra pak mají shodný takt 2,85 GHz. Rozhodně se máme na co těšit a jsem zvědav, jestli se nový procesor od Mediateku bude častěji objevovat u nejdražších a nejvýkonnějších telefonů roku 2024. Našlápnuto má velmi dobře, snad nebude mít problémy s přehříváním.

Mediatek Dimensity 9300 nebo Snapdragon 8 Gen 3?

Zdroj: gsmarena

Jozef Cmar
O Autorovi - Jozef Cmar

O telefonech začal psát už před dvaceti lety, tehdy se zaměřoval na Sony Ericsson. Později vytvořil projekt XPERIA.cz (a doménu si nechal až do současnosti,… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)