MediaTek a Bullitt ladí mobil na obousměrné satelitní zprávy

satelitní zprávy mobil MediaTek Bullitt

Tchajwanský výrobce čipsetů MediaTek a producent převážně odolných telefonů Bullitt uzavřeli nové partnerství, jehož výsledkem má být vůbec první mobil, který obstará obousměrné posílání zpráv přes satelit. Telefonní a satelitní služba OTT bude komerčně dostupná v prvním čtvrtletí roku 2023 a bude zahrnovat bezplatnou satelitní funkci SOS na rok.

„Již dlouhou dobu víme, že odpověď je ve využití satelitu, ale integrace do smartphonu vytváří obrovské technické výzvy. MediaTek a Bullitt sdílejí průkopnického ducha a historii inovací, takže nyní, téměř dva roky od začátku naší spolupráce, společně stojíme v čele nové éry v telekomunikacích. Naši partneři z řad operátorů, tak mohou nabídnout zákazníkům úplný klid a jistotu bezproblémové komunikace,“ komentuje nový cíl asi osmnáctiměsíčního partnerství s MediaTekem, spoluzakladatel společnosti Bullitt Group Richard Wharton.

Bullitt je první, kdo používá čipovou sadu 3GPP NTN (Non-Terrestrial Network) od MediaTek. Souběžně byl také vyvíjen software a komponenty pro poskytování služeb zmíněného satelitního zasílání zpráv OTT. Software se přepne na satelitní spojení pouze v případě, že není k dispozici žádné mobilní nebo Wi-Fi připojení.

“Služba se integruje se stávajícími kontakty uživatele a poskytuje bezproblémový zážitek při používání satelitního spojení pro komunikaci s telefonem v mobilní síti. Doba počátečního připojení k satelitu a odeslání zprávy je přibližně 10 sekund,” stojí v tiskové zprávě.

Kolikrát už jste potřebovali poslat nouzovou SMS?

Zdroj: TZ

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)