Menu

Marshmallow se řítí na HTC One M8. Bohužel zatím jen na Google Play Edition

Společnost HTC přislíbila aktualizaci na Android 6.0 Marshmallow na řadu svých zařízení, v níž nechybí loňský vlajkový model HTC One M8. Pro tento model HTC slibuje už téměř rok aktualizaci, která by povýšila jeho grafickou nadstavbu na Sense 7. Ta by podle posledních informací měla přijít spolu s updatem právě na přislíbený Marshmallow. Datum vydání aktualizace však není přesně známo. HTC však slibuje aktualizaci do konce roku 2015.

HTC One M8 Google Play Edition získává Android 6.0 Marshmallow

Ne každý ale musí na aktualizaci čekat. Pokud patříte mezi několik málo českých či slovenských vlastníků HTC One M8 Google Play Edition, zabrouzdejte do nastavení a zkontrolujte dostupnost systémových aktualizací. Právě pro vaše modely by se již měl šířit nový instalační balíček systému Android 6.0 Marshmallow o velikosti 450,4 MB. Ten přináší všechny součásti systému tak, jak jej známe ze zařízení Nexus. Nechybí tedy ani nová správa oprávnění aplikací, režim úspory baterie Doze, Google Now on Tap a tuna dalších oprav a vylepšení.

Dostupnost aktualizace pro HTC One M8 znamená, že HTC je prozatím jediným výrobcem, který má na trhu již dvě zařízení s nejnovější verzí systému. Prvním bylo HTC One A9, které dostalo k systému i přibalenou nadstavbu Sense 7. Pokud by HTC takto rychle aktualizovalo svá zařízení i nadále, mohlo by mu to pomoci vyškrábat se ze ztrát, ve kterých se již řadu let topí. Mnoho uživatelů totiž často vybírá smartphone podle pravděpodobnosti získání novějších verzí systému.

Zdroj: AndroidAuthority

 

Komentáře

marcus

z aplikace
9.11.2015 8:09

bude i na M8s ?

Stano36

Stano36

9.11.2015 9:51

@Marcus na M8s je ohlásené v 1Q/2016

Hitachi

11.1.2016 8:40

Tak mám M8, máme skoro půlku ledna a nový Android stále nepřichází. Jak jste na tom vy ostatní?

Busin

13.1.2016 9:04

Taky mám M8 a též čekám na nepřicházející update.
Jak to tedy vypadá? Ví to někdo kompetentní a ten kdo je v obraze?

Liwstter

20.1.2016 7:09

Zdarec, dneska ráno jsem checknul aktualizace na své M8 a zprvu to nabídlo 3 malé aktualizace v řádu kb a po restartu už velkou něco přes 1GB dat aktualizaci na Marshmallow.

RSS (komentáře k článku)