Mapy Google s novou aktualizací. Co vás čeká nového?

Google-Maps-

Ke konci týdne Google vypustil update aplikace své mapové služby. Po několika menších aktualizacích se dostalo na trochu větší balíček, na kterém je již možné pozorovat změny. Update nese číslo 9.13 a vylepšení aplikace je hned několik. Tak se na ně pojďme podívat.

První pohled na Mapy

Vylepšením aplikace Mapy, kterého si asi všimnete na první pohled, je přidané okénko s náhledem Street View. Stačí dlouze prst na některé z nasnímaných ulic či cest a za několik málo vteřin po stažení informací o místu se vlevo dole objeví i okénko s náhledem. Po tapnutí na něj jste ihned přeneseni do Street View, takže pokud víte, kam se chystáte nebo co hledáte, k náhledu místa se dostanete rychleji. Ale co když hledáte firmu, která v Mapách není?

Mapy - Náhled Street View

Snadné přidání firmy

Další novým užitečným zlepšením je jednoduché přidání firmy. Nyní není nic jednoduššího, než vytáhnout z levé strany navigační panel a stisknout tlačítko „Přidejte chybějící firmu“. V poměrně jednoduchém formuláři pak stačí vyplnit nejdůležitější informace a odeslat je ke schválení. O hotovém umístění firmy do služby Mapy budete informováni e-mailem. Pokud vaše oblíbená kavárna, bar či restaurace ještě v Mapách není, klidně ji tam naťukejte, ať ji mohou recenzovat i ostatní uživatelé.

Co se dá nastavit navigaci?

Navigaci používá kdekterý motorista. Někteří používají aplikace třetích stran, jiní si vystačí s navigací obsaženou v aplikace Mapy. I ta ovšem obsahuje vychytávku v podobě hlasových pokynů k jízdě. Pokud si však rádi pustíte v autě hudbu, hlasu z telefonu nebude moc dobře rozumět. Proto všichni motoristi jásejte, nyní si můžete hlasitost nejen změnit (více než tlačítky pro ovládání hlasitosti), ale dokonce vyzkoušet jak vám nastavená hlasitost sedí. Od toho najdete nove v nastavení navigace položku „Přehrát zkušební zvuk“.

Mapy - nastavení navigace

Jak aktualizovat?

Aktualizace je již od pátečního večera dostupná skrze Obchod Play. Pokud ji zatím nemáte dostupnou a rádi byste například přidali tu svou oblíbenou kavárnu, nezoufejte. Moc dobře přece víme, že aktualizace aplikací Google bývají často uvolňovány po vlnách, a že se na každého vždy dostane.

Google Maps
Google Maps

Zdroj: AndroidPolice

Daniel Macho
O Autorovi - Daniel Macho

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (26)