Mapy Google dostávají novou nabídku pro navigování

Mapy Google aplikace navigace typy dopravy výběr nabídka

I když je aplikace Mapy Google velmi populární a u mnoha uživatelů jasná volba číslo jedna pro procházení mapových podkladů, navigování či další úkony, rozhodně je na ní stále co upravovat a vylepšovat. Teď se například vývojáři zaměřili na sekci, ve které se uživateli při nacházení vhodné cesty do cíle nabízejí různé typy dopravy. Zatímco doposud se mezi výsledky zobrazovaly všechny dostupné možnosti, nově už nemusí být tento prostor tak přehuštěný. Bude totiž na výběr, které druhy transportu se mají v nabídce objevit.

Google Maps
Google Maps

Nejde o žádnou radikální změnu, ale orientaci ve výsledcích, které by měly být pro daného uživatele skutečně důležité a relevantní, to určitě prospěje. Hlavně ve chvíli, kdy se snaží najít rychlé spojení ve spěchu. Jak máte možnost vidět v galerii, jednotlivé typy dopravy bude možné označit hvězdičkami, což bude fungovat jako filtr pro zobrazované výsledky. Ostatní druhy zřejmě nebudou úplně odříznuty, ale minimálně upozaděny.

Někteří uživatelé aplikace Mapy Google hlásí, že už mají tuto novou nabídku k dispozici v ostré verzi 11.27.2. Nasazení je ale nejspíš stále jen předmětem A/B testování. Doufejme, že finálního, protože toto nám přijde jako fajn změna. Kromě zmíněné nabídky evidentně Google pracuje také s variantou plovoucí bubliny s počátečním a cílovým místem navigace. Nyní se v horní straně zobrazuje kompletní pruh.

Jaké typy dopravy si necháváte přes Mapy nejčastěji doporučit?

Zdroj: aheadlines

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)